Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Kultúra
Kategória Kultúra
avatar
6 minutové čítanie

Film Dve slová ako kľúč sa natáčal po celom svete

Film Dve slová ako kľúč sa natáčal po celom svete

"Dve slová ako kľúč" je voľné pokračovanie filmu "Úsmevy smutných mužov" a bude mať premiéru 31. augusta v slovenských kinách. Réžiu aj pri tejto snímke zohral Dan Svátek, ktorý sa inšpiroval úspešnou knihou Josefa Formánka, podobne ako pri predchádzajúcom filme.

Hlavné postavy si zahrávajú David Švehlík a Ivan Franěk, a k nim sa pridajú Jana Nagyová, Jaroslav Dušek, Marika Šoposká a zahraničné hviezdy Daniel Olbrychski a Pierre Richard.

Film "Dve slová ako kľúč" sleduje príbehy rôznych ľudí, ktorí žijú na rôznych kontinentoch, a ich osudy sa postupne prelínajú a spájajú do jedného príbehu. Natáčanie prebehlo na viacerých miestach po celom svete, okrem Českej republiky boli natáčané aj v krajinách ako Francúzsko, Dánsko, India, Himaláje, New York, Japonsko a indonézskom ostrove Siberut, ktorý bol opísaný v knihách Josefa Formánka.

Vo filme "Dve slová ako kľúč" sa hlavný hrdina z predchádzajúceho filmu "Úsmevy smutných mužov" s tvárou Davida Švehlíka vráti, avšak v tomto pokračovaní väčší dôraz dostáva postava Ivana Franěka. Ivan Franěk je charizmatický český herec, ktorý sa preslávil rôznymi úlohami vo filmoch. Medzi jeho významné projekty patrí napríklad účinkovanie vo francúzskom veľkofilme "Traja mušketieri: D’Artagnan" a oscarovej snímke "Veľká nádhera" od Paola Sorrentina. Zahrával si aj v filme "Vojna policajtov" po boku Gerarda Depardieua a v snímke Anne Luca Bessona.

Nedávno sa Ivan Franěk objavil aj v slovenskej romantickej komédii "Smolu nosíš ty, láska" produkované Michaellou Čobejovou. Jeho herecký prínos a talent ho zaradili medzi významné postavy stredoeurópskej filmovej scény.

"Dve slová ako kľúč" znie ako fascinujúci film, ktorý ponúka bohatú mozaiku príbehov a postáv z rôznych kútov sveta. Výrazne sa zameriava na tému vzťahov medzi rodičmi a deťmi, osudov a neznámych síl, ktoré ovplyvňujú naše životy. Každá postava má svoj jedinečný príbeh a stojí pred dôležitými rozhodnutiami, ktoré môžu ovplyvniť osud nie len ich samých, ale aj ostatných postáv vo filme.

Príbehy, ktoré sa odohrávajú na niekoľkých kontinentoch, privedú divákov do rôznych prostredí, od Himalájí cez Českú republiku a Indonéziu až po New York. Biznismen z Japonska sa chce zbližovať so svojou dcérou, matka v Českej republike dostáva tajomný list, maliar a vyliečený alkoholik objavuje nové možnosti v rodinnom živote, a spisovateľ sa vyberie s priateľom na cestu do džungle. Každá ich cesta môže zmeniť osudy nielen ich vlastné, ale aj ľudí okolo nich.

Tento veľkolepý príbeh o ľudských osudoch a zmenách v živote sľubuje pozoruhodné prepletanie osudov a inšpiratívne posolstvo. Kombinácia rôznych kultúr a prostredí by mala vytvoriť zaujímavú atmosféru a nezabudnuteľný filmový zážitok.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár