Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Regióny
Kategória Regióny
avatar
4 minutové čítanie

Festival Istropolitana Project oživí ulice Starého Mesta

Festival Istropolitana Project oživí ulice Starého Mesta

Umelecká komisia, zložená zo študentov rôznych katedier Divadelnej fakulty Vysokej školy múzických umení (VŠMU), vybrala 12 predstavení z deviatich krajín do súťažného programu Medzinárodného divadelného festivalu Istropolitana Project, ktorý sa začína vo štvrtok v Bratislave.

Festival potrvá do 7. júna a privíta 11 umelohradeckých škôl z Ázie a Európy. Už 24. ročník tohto festivalu prinesie do ulíc Starého Mesta v Bratislave živú a tvorivú atmosféru. Jeho témou je hľadanie a nachádzanie identity, ktorú organizátori považujú za veľmi aktuálnu.

Študenti z Nemecka, Srbska, Švajčiarska, Poľska, Rumunska, Slovinska a dokonca aj z vzdialenejších kútov sveta, ako je Arménsko, budú mať príležitosť predviesť svoj umelecký talent.

Umelecká komisia, zložená z renomovaných odborníkov v oblasti divadla, vrátane známeho experimentálneho režiséra Jozefa Vlka, riaditeľa činohry Národného divadla v Košiciach Antona Korenčiho a talianskeho novinára, spisovateľa a divadelníka Armanda Rotondiho, bude rozhodovať o súťažných predstaveniach. Tieto predstavenia prichádzajú z rôznych krajín a budú ponúkať pestrosť a kvalitu divadelného umenia.

Okrem divadelných inscenácií v hlavnom programe môžu návštevníci festivalu očakávať bohatý sprievodný program, plný rôznych aktivít, povedal Mikuláš Procházka, výkonný manažér festivalu a študent Katedry divadelného manažmentu.

Workshopy, diskusie o zaujímavých spoločenských témach, nesúťažné predstavenia z Divadla Lab, koncerty, raňajky so kritikmi, afterparties a ďalšie podujatia majú potenciál osloviť široké publikum.

Festival, ktorý prináša súčasné, experimentálne, bábkové, pohybové, hudobné a klasické divadlo, sa koná v budove a okolí Divadelnej fakulty na Svoradovej ulici. V Divadle Lab sa koná väčšina predstavení z hlavného programu, pričom niektoré inscenácie sa uskutočnia aj v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava. Okrem toho sa festival rozšíri aj do ďalších priestorov Divadelnej fakulty a do podzemných priestorov Hudobnej a tanečnej fakulty na Zochovej ulici.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár