Deň vtákov Prešov
Kultúra
Kategória Kultúra
avatar
4 minutové čítanie

Darkness Positive má nový videoklip, vytvorený umelou inteligenciou

Darkness Positive na domácej scéne pôsobia už desať rokov, počas ktorých vyprodukovali štyri štúdiové a jeden koncertný album.

Darkness Positive má nový videoklip, vytvorený umelou inteligenciou
***

Ich zvuk je fúziou rôznych vplyvov od džezu, cez art rock až po rap. Kapela Darkness Positive predstavila nový videoklip ku skladbe Broke, vytvorený umelou inteligenciou. Tému ľudskej kreativity a inšpirácie s typickým nadhľadom spracovali Darkness Positive v tejto skladbe z nedávno vydaného albumu Pre vás. Hudba dostala vizuál práve vďaka umelej inteligencii.

TASR o tom informoval PR manažér Alexander Čerevka.

"Každého člena kapely som natočil na mobil. Tieto záznamy v spojení s rôznymi pokynmi som poskytol umelej inteligencii a nechal ju pracovať nepretržite dva týždne," 
približuje proces tvorby bubeník Matej Richtarčík. 

Výsledkom je niečo ako komiksový kapelový 'živák' so sci-fi prvkami.A ako sa Darkness Positive pozerajú na čoraz intenzívnejšie prenikanie umelej inteligencie do umeleckej tvorby? 

"Myslím si, že umelci sa s tým budú musieť naučiť pracovať a vyrovnať. Môže to priniesť veľa dobrého, ale zároveň je tam veľmi široká problematika autorských práv, na ktorú naša spoločnosť ešte vôbec nie je pripravená," 
dodáva Matej Richtarčík.

Darkness Positive na domácej scéne pôsobia už desať rokov, počas ktorých vyprodukovali štyri štúdiové a jeden koncertný album. Ich zvuk je fúziou rôznych vplyvov od džezu, cez art rock až po rap.

Skladba Broke je z aktuálneho albumu Pre vás, ktorý vydalo v novembri minulého roku Slnko Records na vinyle aj na

zdroj: YouTube
***
Slovenský Večerník zverejňuje články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom autorom/zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve Slovenský Večerník nezodpovedá za obsah týchto informácií. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár