Deň vtákov Prešov
avatar
2 minutové čítanie

Český skialpinista si v Tatrách poranil koleno, zasahovali záchranári

Skialpinistu previezli do nemocnice v Poprade.

Český skialpinista si v Tatrách poranil koleno, zasahovali záchranári
***

Horskí záchranári pomáhali v sobotu vo Vysokých Tatrách 27-ročnému českému skialpinistovi, ktorý si počas výstupu zo Železnej kotliny do Východnej Železnej brány spôsobil poranenie kolena. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webstránke.

Kamarát zraneného skialpinistu požiadal o pomoc v dopoludňajších hodinách. Posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) z Popradu vyzdvihla z heliportu v Starom Smokovci na palubu vrtuľníka dvoch záchranárov HZS a spoločne smerovali na miesto úrazu.

„Horskí záchranári boli následne pomocou palubného žeriavu vysadení pri zranenom, po vyšetrení a zafixovaní zranenej končatiny bol český skialpinista spoločne so záchranármi HZS evakuovaný z terénu,“
uviedla HZS. 

Počas medzipristátia na Popradskom plese muža preložili na palubu a transportovali do Starého Smokovca. Následne ho posádka rýchlej zdravotnej pomoci (RZP) previezla do popradskej nemocnice.

***
Slovenský Večerník zverejňuje články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom autorom/zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve Slovenský Večerník nezodpovedá za obsah týchto informácií. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár