Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Ekonomika
Kategória Ekonomika
avatar
3 minutové čítanie

Ceny ropy opäť rastú

Ceny ropy opäť rastú

Barel (159 litrov) amerického ľahkého ropného typu West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júli sa o 6.27 h SELČ predával za 71,83 USD (66,91 eura).

Ceny ropy sa v piatok ráno len mierne pohybovali. K tomu prispel posilnený americký dolár, ktorý zdražuje nákupy komodity v iných menách, ako aj protichodné signály od kľúčových predstaviteľov aliancie OPEC+. Podľa správ agentúr Reuters a Bloomberg tohto dôvodu ceny nezaznamenali výraznejšie zmeny.

Predchádzajúci deň ceny prudko klesli potom, čo ruský vicepremiér Alexander Novak oznámil, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci pravdepodobne neprijmú nové opatrenia na obmedzenie ťažby. Tieto vyjadrenia boli v rozpore so skoršími vyhláseniami zo strany saudského ministra energetiky, ktorý varoval investorov pred predpokladaným poklesom cien ropy.

Niektorí účastníci trhu to vyhodnotili ako signál, že aliancia OPEC+ by mohla na nadchádzajúcom stretnutí 4. júna rozhodnúť o ďalšom znížení produkcie. Barel (159 litrov) amerického ľahkého ropného typu West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júli sa o 6.27 h SELČ predával za 71,83 USD (66,91 eura) s minimálnymi zmenami v porovnaní s predchádzajúcim uzavretím.

Cena júlového kontraktu na severomorskú ropnú zmes klesla o 16 centov alebo 0,21 % na 76,10 USD za barel.

© Slovenský večerník/ilustračné foto


Slovenský Večerník zverejňuje agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení bez redakčnej úpravy. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo, ale musíte si vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár