Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Politika
Kategória Politika
avatar
3 minutové čítanie

Bývalá ministerka spravodlivosti na tlačovej besede ohľadom dôveryhodnosti justície v Slovensku

Bývalá ministerka spravodlivosti na tlačovej besede ohľadom dôveryhodnosti justície v Slovensku

Bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková na tlačovej besede strany Sloboda a Solidarita (SaS) vyjadrila, že tresty za sexuálne zneužívanie detí by mali byť veľmi prísne, na rozdiel od trestov za držbu marihuany.

Kolíková uviedla, že hlavným problémom nie je zrýchlenie súdnych konaní, ale dôvera ľudí v justíciu.

Hlavnými bodmi plánu strany SaS na zvýšenie dôveryhodnosti justície sú:

  1. Zmena formy poskytovania justičnej služby, čo zahŕňa pripravenosť sudcov vysvetľovať zrozumiteľne svoje rozhodnutia a nastaviť vyššie etické štandardy pre sudcov.
  2. Zavedenie novej trestnej politiky, ktorá by okrem iného zmenila paragraf 363 trestného zákona a zaviedla by jednoduchšie zrýchlené trestné konanie, náhodný výber prokurátora a spravodlivé nastavenie trestov podľa skutočnej závažnosti trestných činov.
  3. Ochrana menšín, vrátane LGBTI+ komunity a národnostných menšín.
  4. Revolúcia v súkromnom práve prostredníctvom nového občianskeho zákonníka a nového zákona o obchodných spoločnostiach.

Strana SaS je pripravená presadzovať zmeny aj na ústavnej úrovni pre ochranu justície a nové nastavenie prokuratúry.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár