Slovensko
Kategória Slovensko
avatar
3 minutové čítanie

Bojnická nemocnica získala päť nových monitorov dychu pre novorodencov

Bojnická nemocnica získala päť nových monitorov dychu pre novorodencov

Prečítať článok

Nemocnica s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach sa môže tešiť z päť nových monitorov dychu pre bábätká.

Týmto spôsobom sú všetky lôžka novorodeneckého oddelenia vybavené pomôckou bojujúcou proti syndrómu náhleho úmrtia dojčiat. Informovala o tom PR manažérka Silvia Bíňovská v štvrtok.

Prístroje boli nemocnici venované firemným darcom v spolupráci s Nadáciou Križovatka. Primárka detského oddelenia NsP Prievidza, Alena Pillarová, zdôraznila, že tieto monitory dýchania sú veľmi cennou pomôckou nielen pre deti, ale aj pre ich matky. "Hoci vždy hovorím, že najlepším monitorom je mama, moderný prístroj, ktorý pomáha mamám zjednodušiť obdobie po narodení dieťaťa, je vždy prínosom," dodala Pillarová.

Monitor dychu podľa nej účinne a spoľahlivo monitoruje dýchanie novorodenca a v prípade odchýlok v dýchaní dieťaťa varuje matky a personál na oddeleniach.

Bojnická nemocnica spolupracuje s Nadáciou už od roku 2008, a v priebehu tohto času nadácia darovala novorodeneckému oddeleniu celkovo 55 monitorov dychu. Tieto prístroje majú zásadný význam pri poskytovaní bezpečnej starostlivosti o novorodencov a sú neoceniteľným prínosom pre celý zdravotnícky tím.

© Slovenský večerník/ilustračné foto

Bazény, zastrešenia bazénov, vírivky Jacuzzi

Komentáre

USPA SAN USPA SIA Press - News Press Information Agency is an uncensored social network of journalists. Join us!