Ekonomika
Kategória Ekonomika
avatar
2 minutové čítanie

Americký akciový trh klesol

Americký akciový trh klesol

Prečítať článok

Utorok bol pre americký akciový trh najhorším obchodným dňom za posledné štyri týždne.

Obavy z menšieho počtu redukcií úrokov Rastú obavy, že počet redukcií úrokov zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed) v tomto roku bude menší, ako sa pôvodne očakávalo. To vzniklo vzhľadom na silnú ekonomiku USA, ktorá stále pokračuje. Analytici tiež upozornili, že americké akcie sa za posledných šesť mesiacov príliš zdraželi, keďže stúpli o viac ako 20 percent.

Klesajúce indexy Index S&P 500 klesol o 0,7 percenta na 5 205,81 bodu. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 1 percento a uzavrel na úrovni 39 170,24 bodu. Technologický index Nasdaq tiež poklesol o 1 percento na 16 240,45 bodu. Malým firmám sa nedarilo lepšie, keďže index menších spoločností Russell 2000 klesol o 1,8 percenta na 2 065,04 bodu.

Pokles aj na ázijských trhoch Negatívna nálada sa preniesla aj na ázijské akciové trhy. Hlavný japonský index Nikkei 225 v stredu stratil 0,97 percenta, index hongkonskej burzy Hang Seng oslabil o 1,35 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite si pohoršil o 0,18 percenta.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Bazény, zastrešenia bazénov, vírivky Jacuzzi

Komentáre

USPA SAN USPA SIA Press - News Press Information Agency is an uncensored social network of journalists. Join us!