Ján Bync
Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník
Šport
Kategória Šport
avatar
7 minutové čítanie

Ako to vyzerá s dostupnosťou Slovákov z NHL a AHL pre majstrovstvá sveta?

Ako to vyzerá s dostupnosťou Slovákov z NHL a AHL pre majstrovstvá sveta?

Sme v poslednom plnom mesiaci základnej časti NHL a prvý tím si už zaistil účasť v play-off. Tak ako býva zvykom, fanúšikovia v tomto období jedným okom sledujú aj to, ktorí Slováci by mohli pripadať do úvahy s reprezentovaním Slovenska na majstrovstvách sveta.

Svetový šampionát sa v tomto roku uskutoční 12. až 28. mája vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige. Slovensko v skupine B narazí postupne na Česko, Lotyšsko, Kanadu, Švajčiarsko, Kazachstan, Slovinsko a Nórsko.

***

NHL

Do play-off NHL majú momentálne veľmi dobre nakročené New Jersey Tomáša Tatara a Rangers Jaroslava Haláka. Pri aktuálnej situácii v tabuľke by sa stretli v prvom kole, a tak by jeden z nich mohol turnaj stihnúť. Stále je však otvorené aj to, že sa v prvom kole nestretnú a oba tímy majú na to, aby postúpili aj do ďalšieho kola. Tatar momentálne na reprezentáciu nemyslí, Halák by v pokročilom veku a bez novej zmluvy mohol uprednostniť voľno.

Do play-off smeruje aj Tampa Bay Erika Černáka a hoci aktuálne prežívala ťažšie obdobie, má mužstvo, ktoré by tiež mohli prejsť prvým kolom. Horšie to vyzerá s Washingtonom, ktorý aktuálne stráca na play-off päť bodov. V hre je tak účasť Martina Fehérváryho, ak by mu to zdravie umožnilo. Calgary Adama Ružičku stráca na postup dokonca šesť bodov a mladý Slovák by pravdepodobne neodolal možnosti zahrať si za Slovensko po sezóne, v ktorej veľa času strávil sedením na tribúne.

Zo zdravotných dôvodov je už vylúčené, že sa turnaja zúčastní Juraj Slafkovský, ktorého Montreal do vyraďovacích bojov nepostúpi. Generálny manažér Kent Hughes nedávno povedal, že chce, aby sa mladík plne koncentroval na prípravu na budúcu sezónu.

***

AHL

V nižšej AHL máme tiež pár zaujímavých želiezok v ohni. Z nich sa ako najpravdepodobnejšie posily javia útočník Pavol Regenda a obranca Samuel Kňažko. Ak im to zdravie dovolí, klubové povinnosti by nemali byť prekážkou. San Diego a Cleveland sú na chvoste svojich divízií a nedarí sa ani Anaheimu a Columbusu v NHL.

Calgary Martina Pospíšila má už play-off isté, no slovenský útočník sa vyrovnáva s nepríjemným zranením, pre ktoré by zrejme vynechal aj svetový šampionát. Utica Šimona Nemca, Texas Mariána Studeniča a Ontario Martina Chromiaka majú namierené do play-off, neistejšie je to s Tucsonom Miloša Kelemena, ktorý je na poslednej postupovej pozícii.

Aj v prípade postupu by mohol byť niekto z nich k dispozícii Slovensku v prípade neúspechu v úvodných kolách, najpravdepodobnejšie Kelemen. Nemec, Studenič a Chromiak by prípadne mohli ešte plniť úlohy „čiernych es“ v play-off NHL. Najmä tímy prvých dvoch menovaných by chceli ísť v bojoch o Calderov pohár ďaleko.

Kým základná časť v AHL končí 16. apríla, v NHL o dva dni skôr. Momentálne to najsľubnejšie z pohľadu reprezentácie vyzerá s Ružičkom, Fehérvárym, Regendom a Kňažkom.

Pridajte svoj obsah na Slovenský večerník

Slovenský Večerník zverejňuje autorské a agentúrne články, vyhlásenia, stanoviská, názory, oznámenia v pôvodnom znení bez cenzúry a redakčnej úpravy podľa prvého dodatku Ústavy Spojených Štátov Amerických, ktorý doplňuje ustanovenie garantujúce úplnú slobodu slova. Slovenský Večerník - WIS LLC podlieha len zákonom štátu Delaware v USA. S výhradou a bez obmedzenia v každom prípade a z akéhokoľvek dôvodu bude akýkoľvek spor podliehať výlučnej jurisdikcii príslušného súdu okresu Lewes v Delaware, USA. Ak chcete pridať oznam alebo článok, môžete ho publikovať zadarmo: Vytvoriť a overiť účet.

0 Komentár