avatar
4 minutové čítanie

12. ročník súťaže o najkrajšie zábery Prešovského kraja

12. ročník súťaže o najkrajšie zábery Prešovského kraja

Prečítať článok

12. ročník fotografickej súťaže Choď a foť, zameranej na krásy a zaujímavosti Prešovského kraja, vyhlásila Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska.

Táto súťaž je určená pre amatérskych aj profesionálnych fotografov a každoročne pritiahne veľký záujem. Novinkou tohtoročného ročníka je zavedenie kategórie venovanej Poloninám, informuje Mesto Kežmarok.

Súťaž Choď a foť má za sebou už 11 úspešných ročníkov a každým rokom rastie záujem o túto akciu. Minulý rok sa do súťaže zapojilo rekordných 222 autorov s viac ako 820 fotografiami. Vrcholom súťaže je vernisáž a putovná výstava finálových fotografií, kde o víťazoch rozhoduje odborná porota, ktorej predsedá známy fotograf Jano Štovka (MQEP).

Fotografie musia byť zachytené na území Prešovského kraja do 13. októbra 2024 a každý autor môže prihlásiť do súťaže až sedem snímok. Súťažné kategórie zahŕňajú prírodu, kultúru, šport, čiernobielu fotografiu, architektúru a ľudí a krajinu. Špeciálna kategória tohto roka je venovaná Poloninám.

Organizátori súťaže, KOCR Severovýchod Slovenska, udelia ceny pre každú kategóriu, ako aj Grand Prix, Cenu predsedu poroty, Cenu Severovýchod Slovenska a Cenu verejnosti. Vyhodnotenie súťaže bude spojené s vernisážou putovnej výstavy finálových fotografií.

Takže ak ste nadšencom fotografie a chcete zachytiť krásy Prešovského kraja, máte možnosť zapojiť sa do tejto súťaže a získať zaujímavé ceny a ocenenia.

©Slovenský večerník/ilustračné foto

Bazény, zastrešenia bazénov, vírivky Jacuzzi

Komentáre

USPA SAN USPA SIA Press - News Press Information Agency is an uncensored social network of journalists. Join us!