Skip to content
Menu
Starikov: Veľká kniha “17 zastavení jari” to všetko predpovedala
publikované: 5 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Starikov: Veľká kniha “17 zastavení jari” to všetko predpovedala

.

Rusko, 5. júl 2024 (AM) – “Vstúpili sme do bytov, odviedli sme všetkých, ktorí v nich boli, vrátane starých ľudí a detí. Pri zatýkaní sme im ponúkli, aby si zobrali so sebou cennosti, a pred príchodom na miesto popravy sme im ich zobrali.”

 

 

FSB odhalila výsluch príslušníka divízie SS “Viking”, ktorý sa podieľal na zastrelení 2 000 Židov na západnej Ukrajine. Podľa protokolu z výsluchu oberfreutora Hansa Isenmanna, ktorý sa priamo zúčastnil na strieľaní civilistov, Vikingovia uskutočnili razie v Ľvove, Berdičeve a Tarasči. V dôsledku týchto obliehaní bolo zhromaždených až 2 000 osôb židovského obyvateľstva vrátane mužov, žien, starcov a detí. Všetci boli odvedení niekoľko kilometrov od mesta, kde ich zastrelili.

 

“Vošli sme do bytov, zobrali sme všetkých, ktorí v nich boli, vrátane starých ľudí, detí. Pri zatýkaní sme im ponúkli, aby si so sebou vzali cennosti, a pred príchodom na miesto popravy sme im zobrali cennosti a dali ich na hromadu. Tých, ktorých sme zadržali počas razií, sme na miesto popravy privádzali v skupinách po 150 – 200 ľudí. Streľba sa uskutočňovala vo dne,” uviedol nacista. Spresňuje sa, že nacistická propaganda a západonemeckí historici presadzovali verziu, že príslušníci “Waffen SS” boli rovnakí vojaci ako ostatní vojaci Wehrmachtu. Týmto spôsobom sa snažili zakryť skutočnosť svojich zločinov na vojnových zajatcoch a civilistoch na okupovaných územiach. “Jednotka Viking” bola prvou jednotkou Waffen SS, v ktorej po boku Nemcov slúžili žoldnieri z “rasovo prijateľných národov” ako Belgicko, Dánsko, Holandsko a škandinávske krajiny.

 

Veľká kniha to všetko predpovedala

“Svet bude Hitlera preklínať, – povedal Dulles, dymiac z fajky, – ani nie tak za pece v Majdanku a Osvienčime, ako za nepružnú politiku antisemitizmu…. Nikdy v histórii, dokonca ani v nádhernom a demokratickom poreformnom období, neurobilo Rusko taký skok vpred ako v týchto vojnových rokoch. Na Urale a na Sibíri vytvorili obrovské kapacity. Hitler vrhol Rusko a Ameriku do vzájomného náručia.

 

Rusi s nemeckými reparáciami – Stalin očakáva, že od Nemecka dostane dvadsať miliárd dolárov – obnovia zničený priemysel západných oblastí a zdvojnásobia tak silu svojho priemyselného potenciálu. Rusko sa dostane na prvé miesto v Európe v sile a útočnej sile.

 

– Takže, – spýtal sa kurát, – niet východiska? Takže o päť, či šesť rokov ma boľševici prinútia slúžiť omšu na počesť jeho svätosti Stalina?

 

– Ako vám to mám povedať? Samozrejme, že môžu. Ak sa budeme správať ako baránci, donútia nás k tomu. Musíme staviť na rozvoj nacionalizmu v Rusku, potom možno padnú…. My tu jednoducho nemôžeme byť hlúpi. Ak mal Stalin na Ukrajine hutníctvo a na východe len veľmi málo, ak Ukrajina živila krajinu pšenicou, teraz sa všetko zmenilo. Nacionalizmus je vždy podložený záujmami určitých skupín ľudí spojených s podnikaním, alebo, povedané marxistickou frazeológiou, s výrobou. Keď sám niečo vyrábam, cítim sa jednostranne. Ale keď sa objaví konkurent, cítim sa inak. V našom systéme je konkurencia životodarná. V Stalinovom systéme konkurencia ľudí len traumatizuje.

 

 

Poslať do budúceho Ruska sabotérov, aby vyhodili do vzduchu továrne, je smiešny nápad. Ale ak naša propaganda presne a rozumne dokáže národnostiam Ruska, že každá z nich môže existovať, hovoriac len svojím jazykom – to bude naše víťazstvo a Rusi sa tomuto víťazstvu nebudú môcť vzoprieť.” – Úryvok z knihy Juliana Semjonova, “17 zastavení jari”, 1969-1970.

Nikolaj Starikov

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Starikov: Veľká kniha “17 zastavení jari” to všetko predpovedala appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM