Skip to content
Menu
Španielska polícia zatkla štyroch Kolumbijčanov, ktorí sa zachránili z ponorky prevážajúcej drogy
Aktuálne
publikované: 27 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Španielska polícia zatkla štyroch Kolumbijčanov, ktorí sa zachránili z ponorky prevážajúcej drogy
Aktuálne

27.6.2024 (SITA.sk) – Španielska polícia zatkla štyroch Kolumbjičanov z ponorky, ktorá podľa všetkého prevážala drogy z Južnej Ameriky do Európy.

Polícia zachránila štvoricu po tom, čo v utorok potopila 20-metrovú narkoponorku 518 kilometrov západne od Cádizu, keď smerovala k pevnine.

Posádka sa dostala bezpečne na hladinu, zatiaľ čo ponorka sa potopila aj s nákladom.

Ponorku nebudú vyťahovať

Civilná garda vo vyhlásení uviedla, že vzhľadom na charakteristiku plavidla a správanie sa posádky pravdepodobne prevážalo kokaín.

Civilná garda sa pre agentúru AP vyjadrila, že sa nepokúsia ponorku vytiahnuť, keďže predpokladajú, že je v hĺbke tisíc metrov.

Ponorka, ktorá vyplávala z Kolumbie, je podobná plavidlám, ktoré zadržali úrady pri predošlých operáciách v severozápadnom Španielsku pred piatimi rokmi a vlani.

Plavia sa v malých hĺbkach

Podobné stroje tiež objavili aj v Atlantickom oceáne pri Strednej a Južnej Amerike. Zvyčajne sa plavia pod vodou v malých hĺbkach a zriedka sa dokážu potopiť.

Kolumbijské a ekvádorské úrady pracujú na zhabaní tohto druhu poloponorného plavidla.

Kolumbijské námorníctvo uviedlo, že v roku 2024 odhalilo v Tichom oceáne 13 takýchto plavidiel naložených nelegálnymi drogami.

Viac k témam: Drogy, Kokaín, Krimi
Zdroj: SITA.sk – Španielska polícia zatkla štyroch Kolumbijčanov, ktorí sa zachránili z ponorky prevážajúcej drogy © SITA Všetky práva vyhradené.