Skip to content
Menu
Šok na Roland Garros. Je koniec. Djokovič odstupuje!
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Šok na Roland Garros. Je koniec. Djokovič odstupuje!

04.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Janet McIntyre).

Novak Djokovič mal na Roland Garros veľmi tesné zápasy. Stálo ho to veľa zdravia, počas stretnutia s Franciscom Cerundolom si musel dať zdravotnú prestávku a obviazať koleno. A hoci z kurtu neodišiel a zápas dokonca vyhral, ​​jeho ďalšia účasť na turnaji bola otázna. V tejto veci je už všetko jasné, potvrdili to organizátori vo vyhlásení.

Novak Djokovič odstúpil z Roland Garros.
Foto: shutterstock/Janet McIntyre

Novak Djokovič (1. ATP) v 3. kole Roland Garros zviedol vyše štyri a pol hodiny trvajúci súboj s Lorenzom Musettim (30. ATP) – hráči vstúpili na kurt v sobotu a opustili ho až v nedeľu o 3:07 hodine. Akoby to nestačilo, v ďalšej fáze potreboval takmer päť hodín na to, aby zdolal Francisca Cerundola (ATP 27). A dopady súťaže pocítil veľmi silno.

Novak Djokovič sa však rozhodol. Odstúpil z Roland Garros

V zápase proti Cerundolu utrpel 37-ročný hráč zranenie kolena, kvôli ktorému si dal zdravotnú prestávku a bol ošetrený na ihrisku. A hoci vyhral, ​​hrozilo, že sa zranenie v ďalších zápasoch ešte zhorší. Srb sa v utorok podrobil testom a rozhodol sa neriskovať.

„Djokovič odstúpil z Roland Garros pre zranenie pravého kolena. Novakovi prajeme skoré uzdravenie“

– uviedli organizátori.

Po nejakom čase sa objavila správa, že presným dôvodom odstúpenia srbského tenistu bola natrhnutie v strednom menisku v pravom kolene. Zranenie bolo zistené počas utorkovej magnetickej rezonancie.

Djokovic has withdrawn from Roland-Garros due to a right knee injury.

Wishing Novak a speedy recovery pic.twitter.com/Ilb6HynTzw

— Roland-Garros (@rolandgarros) June 4, 2024

Vo štvrťfinále Roland Garros si mal Djokovič zmerať sily s Casperom Ruudom (7. ATP), ktorého už však v minulej sezóne zdolal vo finále tohto podujatia (7:6, 6:3, 7:5). Nór však za tejto situácie bez odohrania postúpi do semifinále, kde narazí na Alexandra Zvereva (4. ATP) alebo Alexa de Minaura (11. ATP).

Novak Djokovič neobháji titul na Roland Garros. V rebríčku ATP nastanú veľké zmeny

Srbovo odstúpenie z Roland Garros vo štvrťfinále znamená stratu až 1600 bodov v rebríčku ATP. Tým pádom v ďalšom rebríčku klesne z prvého miesta, na ktorom sa drží nepretržite od 11. septembra 2023. Novým lídrom bez ohľadu na výsledok v Paríži bude Jannik Sinner (2. ATP), Carlos Alcaraz (3. ATP) bude môcť predbehnúť Srba taktiež.

Finále mužskej dvojhry na Roland Garros sa hrá 9. júna. O deň neskôr bude zverejnený nový rebríček ATP.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vojvodkyňa Kate sa objaví na kráľových narodeninách pod jednou podmienkou

Jennifer Lopez RUŠÍ svoje turné! „Som zničená“

The post Šok na Roland Garros. Je koniec. Djokovič odstupuje! appeared first on Vášeň v tebe.