Skip to content
Menu
Smer-SD podľa Šimečku zneužíva atentát na Fica v kampani. Spôsob, akým to robia, je lacný a nevkusný, tvrdí (video)
Aktuálne
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Smer-SD podľa Šimečku zneužíva atentát na Fica v kampani. Spôsob, akým to robia, je lacný a nevkusný, tvrdí (video)
Aktuálne

3.6.2024 (SITA.sk) – Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) zneužíva atentát na predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) v kampani k voľbám do Európskeho parlamentu.

Ako ďalej upozornil šéf hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka na pondelkovej tlačovej besede, sociálni demokrati sa týmto spôsobom snažia mobilizovať svojich voličov. Spôsob, akým to strana robí, je podľa Šimečku lacný a nevkusný.

Vyššia účasť ako doteraz

„Videli sme to prakticky od prvého momentu atentátu na premiéra, toho hrozného činu, ktorý ale politici vládnej koalície a predovšetkým politici Smeru-SD využívajú na diskreditáciu politickej opozície, novinárov, médií, všetkých ľudí, ktorí boli na protestných zhromaždeniach a vlastne, vyše milióna voličov na Slovensku, ktorí nesúhlasia s politikou tejto vlády a prajú si zmenu,” uviedol predseda PS.

Zároveň sa obáva, že taktika poslancov Smeru-SD funguje a je presvedčený, že účasť v najbližších eurovoľbách bude oveľa vyššia, ako bola doteraz.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Výsledok bude extrémne tesný. Túto sobotu máme na dlhú dobu poslednú príležitosť poraziť Smer-SD v demokratických voľbách a rozhodne vaša účasť,” prihovoril sa Šimečka voličom a vyzval ich, aby sa v sobotu 8. júna zúčastnili volieb.

Zneužívanie atentátu

Zneužívanie atentátu na premiéra v kampani príde nevhodné aj lídrovi kandidátky hnutia PS v eurovoľbách a bývalému predsedovi vlády Ľudovítovi Ódorovi.

„Smer nás všetkými svojimi krokmi ťahá von z civilizovanej Európy smerom na východ. Väčšina voličov Smeru-SD uviedla, že by radšej videla Slovensko mimo Európskej únie, ako ostať jej súčasťou. V PS chceme udržať Slovensko úspešné a proeurópske,” uviedol Ódor.

Viac k témam: atentát na premiéra, Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Kampaň, Predseda hnutia Progresívne Slovensko, Premiér Slovenskej republiky, Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024, Voliči
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD podľa Šimečku zneužíva atentát na Fica v kampani. Spôsob, akým to robia, je lacný a nevkusný, tvrdí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.