Skip to content
Menu
Slávnostné otvorenie spoločnej atletickej dráhy v Šahách
publikované: 23 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Slávnostné otvorenie spoločnej atletickej dráhy v Šahách

Dňa 22. apríla 2024 bola slávnostne odovzdaná vynovená atletická dráha pri základných školách na Mládežníckej ulici v Šahách.

Ako informuje mesto Šahy, táto športová infraštruktúra, nachádzajúca sa v areáli Základnej školy Janka Krála a Základnej školy Lajosa Pongráca s vyučovacím jazykom maďarským, môže opäť plnohodnotne slúžiť nielen na hodiny telesnej výchovy, ale aj pre voľnočasový šport.

Projekt renovácie atletickej dráhy bol realizovaný s finančnou podporou Fondu na podporu športu, ktorý prispel sumou 91 650,88 eur. Celková hodnota projektu sa vyšplhala nad 130-tisíc eur (137 576,63 eur).

Slávnostného otvorenia sa zúčastnilo mnoho významných hostí vrátane Jána Krišandu, štátneho tajomníka pre šport Ministerstva cestovného ruchu a športu, Antona Siekela, prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru, Miroslava Drába, člena správnej rady Fondu na podporu športu, Pála Zachara, poslanca Nitrianskeho samosprávneho kraja a primátora mesta Šahy.

Medzi ďalších hostí patrili Eva Murková, bývalá československá a slovenská atlétka, ktorá v roku 1983 sa stala majsterkou Európy v Budapešti, Ján Tomko, bývalý talent v behu na 400 m a v prekážkovom behu klubu Dukly Banská Bystrica, a Julián Krull, hlavný tréner Hamšík Académie pre dievčatá do 19 rokov a reprezentačný tréner SR pre dievčatá do 19 rokov.

Slávnostné otvorenie novej atletickej dráhy je dôležitým míľnikom pre športové aktivity v Šahách, ktoré prispejú k zlepšeniu fyzickej kondície a zdravia žiakov základných škôl a celej miestnej komunity.

© Slovenský večerník/ilustračné foto