Skip to content
Menu
Sídlo výboru republikánov v USA evakuovali z dôvodu zásielky ampuliek s krvou, boli určené Trumpovi
publikované: 22 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Sídlo výboru republikánov v USA evakuovali z dôvodu zásielky ampuliek s krvou, boli určené Trumpovi

Sídlo Republikánskeho národného výboru vo Washingtone v stredu na krátky čas evakuovali z dôvodu zásielky dvoch ampuliek s krvou, ktoré boli určené pre bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Informujeme o tom podľa agentúry AP.

Policajný útvar washingtonského Kapitolu uviedol, že na miesto boli privolané tými špecializované na nebezpečné látky. Bezprostredne nebolo známe, či s doručenou krvou prišli nejaké osoby do kontaktu a ani to, komu patrila.

Radikálny vizionár zmení Spojené štáty. Trumpov muž má plán, ťaží z neho aj „krivák“ Biden

Zdroj oboznámený so situáciou pre AP uviedol, že ampulky boli určené pre Trumpa. Hovorcovia RNC a americkej tajnej služby na žiadosti o vyjadrenie bezprostredne nereagovali. Polícia Kapitolu v stredu vo vyhlásení odporučila, aby sa ľudia oblasti, kde sa RNC nachádza, vyhýbali.

RNC je zodpovedný za zhromažďovanie finančných prostriedkov pre republikánskych kandidátov a rozdeľovanie peňazí na účely volieb. V marci získal nové vedenie, ktoré vybral exprezident Trump, napísala stanica NBC News a označila to za oficiálne znamenie prevzatia kontroly nad Republikánskou stranou.

Predsedom RNC sa po hlasovaní jeho 168 členov stal Michael Whatley, líder Republikánskej strany v štáte Severná Karolína. Podpredsedníčkou je Lara Trumpová, nevesta bývalého prezidenta a riaditeľom hlavný poradca Trumpovej prezidentskej kampane Chris LaCivita.

Kandidátom republikánov do novembrových prezidentských volieb by sa podľa očakávaní mal stať opäť Donald Trump. Strana svojho kandidáta nominuje v polovici júla na zjazde v Milwaukee v štáte Wisconsin.

Zdroj: HN