Skip to content
Menu
Ryba vydesila používateľov internetu: Potrebuje exorcistu. Je nielen desivá, ale aj nebezpečná
publikované: 6 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Ryba vydesila používateľov internetu: Potrebuje exorcistu. Je nielen desivá, ale aj nebezpečná

06.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/untamed_paths/).

Matka príroda nás stále prekvapuje. Dôkazom toho je video, ktoré bolo zverejnené na internete pred menej ako niekoľkými týždňami a už pritiahlo pozornosť viac ako milióna ľudí. Čo presne je stvorenie zachytené na videu? Ide o rybu, ktorá predstavuje pre človeka obrovskú hrozbu.

Foto: instagram.com/untamed_paths/

Na internete sa neustále objavujú videá a fotografie mimoriadne zvláštnych zvierat, o ktorých možno ani nevieme, že existujú. Jedno z takýchto videí bolo zverejnené na instagramovom profile The Untamed Paths.

Jeho autorovi sa podarilo zachytiť zvláštneho tvora, ktorý trčí z piesku neďaleko brehu na jednej zo singapurských pláží. Čo je to? Odborníci varujú, aby ste sa tomu vyhýbali.

Vyzerá ako „francúzsky buldog“. Z vody trčala iba hlava

Na nahrávke vidíme tvora, presnejšie rybu, ktorá je takmer celá zahrabaná v piesku.

„Je to nezvyčajný a fascinujúci pohľad, tieto zvláštne ryby sa zavrtávajú do piesku a odhaľujú len hlavy, zdanlivo hľadia na hviezdy a čakajú na nič netušiacu obeť“

– čítame v popise videa.

Hoci mnohí používatelia prirovnávali tohto tvora k príšerám z filmov, mimozemšťanom a dokonca aj francúzskym buldogom, v skutočnosti ide o rybu. Ide o predátorov, ktorí sa zahrabávajú do piesku, aby sa ukryli pred potenciálnou korisťou a uľahčili lov. Ako sme sa dočítali , druh, ktorý pravdepodobne vidíme vo videu zdieľanom na Instagrame, je Ichthyscopus lebeck.

Používatelia internetu sa začali báť vody. Je to všetko kvôli nebezpečnej rybe zo Singapuru

Video vzácneho zvieraťa vyvolalo na internete rozruch. Video zdieľali pred tromi týždňami a už má viac ako 1,2 milióna lajkov a stovky komentárov. Mnohí používatelia videli tohto tvora prvýkrát a ako sami priznávajú, dúfajú, že už nikdy nebudú mať možnosť stretnúť sa s touto rybou „naživo“.

„Nikdy som nemal zášť voči zvieratám… až doteraz.“

„Potrebuje exorcistu“

„Už nikdy nepoložím nohu do vody“

– napísali užívatelia internetu.

V istom zmysle sú ich obavy oprávnené, pretože z popisu vyplýva, že tieto ryby sú nielen odpudzujúce svojím vzhľadom, ale majú aj jedovaté ostne a kontakt s nimi môže mať za následok obrovskú bolesť. Ba čo viac, niektoré druhy vylučujú jed, ktorý je nebezpečný pre ľudí, alebo majú elektrické orgány, ktoré môžu ľudí zasiahnuť elektrickým prúdom. Preto je najlepšie držať sa ďalej od týchto tvorov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Cez noc nechala otvorené okno. Rýchlo to oľutovala. „Sú všade“

Jedovatý had nájdený v detskej posteli. Skryl sa za hračky

The post Ryba vydesila používateľov internetu: Potrebuje exorcistu. Je nielen desivá, ale aj nebezpečná appeared first on Vášeň v tebe.