Skip to content
Menu
Ruské veľvyslanectvo v Prahe bolo poliate tekutinou imitujúcou krv, išlo o reakciu na raketový útok v Kyjeve (video)
Aktuálne
publikované: 9 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Ruské veľvyslanectvo v Prahe bolo poliate tekutinou imitujúcou krv, išlo o reakciu na raketový útok v Kyjeve (video)
Aktuálne

9.7.2024 (SITA.sk) – Po pondelňajšom rozsiahlom ruskom raketovom útoku na Ukrajinu, ktorý si vyžiadal zhruba štyri desiatky mŕtvych a približne 200 zranených, bolo ruské veľvyslanectvo v Prahe poliate červenou tekutinou imitujúcou krv. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na zábery na platforme X.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Video zobrazuje dve osoby, muža a ženu, ako vylievajú dve vedrá červenej tekutiny na ceduľku označujúcu veľvyslanectvo pred vchodom do jeho areálu. V popise na sociálnych sieťach bolo uvedené, že vedrá obsahovali kečup. Po tom, ako muž a žena vyprázdnili vedrá, k nim pristúpili muži zákona.

pic.twitter.com/5GiRGfKsPy
— Yasmina (@yasminalombaert) July 9, 2024

Český minister zahraničných vecí Jan Lipavský po útokoch, ktoré zasiahli aj detskú nemocnicu v Kyjeve, pokarhal „užitočných idiotov“ snívajúcich o mieri s Ruskom. Prezident Petr Pavel zasa vyhlásil, že „Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruské veľvyslanectvo, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské veľvyslanectvo v Prahe bolo poliate tekutinou imitujúcou krv, išlo o reakciu na raketový útok v Kyjeve (video) © SITA Všetky práva vyhradené.