Skip to content
Menu
Robert Fico je už doma, Michal Kovačič tiež a Donald Trump prehral súd.
publikované: 2 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Robert Fico je už doma, Michal Kovačič tiež a Donald Trump prehral súd.

Pätnásť dní po neúspešnom pokuse o atentát na predsedu vlády sa Robert Fico dostal domov. Z Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, kde podstúpil niekoľko operácií, ho previezli vrtuľníkom domov do Bratislavy. Vo vlastnom byte má špeciálny režim a dohliada naňho lekár z Nemocnice svätého Michala.

Dolinková rozťala bratislavský nemocničný uzol, ale termíny a čísla nevyzerajú reálne

Podľa dostupných informácií, ktoré sú stále veľmi skúpe, premiér dokáže chodiť o barlách a v obmedzenom režime vie prijímať aj potravu. Čakajú ho rehabilitácie, s ktorými už čiastočne začal, a dlhšia rekonvalescencia.

Z dostupných informácií sa zdá, že lekári tieto procesy odhadujú na týždne až mesiace, ale presne to nikto nevie. Mnohí pri tom spomínajú, že keď Robert Fico pred niekoľkými rokmi podstúpil relatívne náročnú operáciu srdca (dvojnásobný bajpas), o necelý týždeň už riadil vládu a sedel v televíznom štúdiu s moderátorom.

S mnohými vecami, ktoré sa počas jeho hospitalizácie v krajine udiali, inak môže byť premiér vcelku spokojný. Jeho strana Smer-SSD vedie rebríčky preferencií pred blížiacimi sa eurovoľbami a nenávidení vyšetrovatelia NAKA Ján Čurilla a spol. idú pred súd.

Inšpekcia ministerstva vnútra voči nim vzniesla obvinenia z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia výkonu spravodlivosti. Ich advokát Peter Kubina to privítal a verí, že súd jeho klientov oslobodí. Uvidí sa.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 57% na dočítanie.

Zdroj: HN