Skip to content
Menu
Richter: V koalícii nie je žiadny problém ani pnutie (video)
Aktuálne
publikované: 27 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Richter: V koalícii nie je žiadny problém ani pnutie (video)
Aktuálne

27.6.2024 (SITA.sk) – Predseda poslaneckého klubu strany Smer-SD Ján Richter nevidí v rámci koalície žiadny problém alebo pnutie. Uviedol to pre agentúru SITA v reakcii na vyjadrenia ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Erika Tomáša (Hlas-SD) z pondelka 24. júna v relácii Rádia Expres Braňo Závodský Naživo.

Minister sa zamýšľal nad tým, aký zmysel má vládna koalícia, keď nie je schopná zahlasovať ani za vlastné programové vyhlásenie. Tomáš mal na mysli práve národniarov, ktorí podľa neho blokujú prijatie zákona o minimálnej mzde.

Predseda SNS Andrej Danko uviedol, že Tomáša k jeho „neuváženým vyjadreniam“ vyprovokoval moderátor spomínanej relácie. Súčasne všetkých ubezpečoval, že koalícia zložená zo strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS je stabilná, čo potvrdil aj poslanec Richter.

„Zostal som týmto výrokom prekvapený. Pretože minimálne tie sociálne otázky veľmi bezprostredne sledujem a dotýkajú sa ma. Ja nevidím nejaký problém ani pnutie,” uviedol Richter s tým, že pokiaľ aj nejaké bolo, tak si to koalícia vždy vedela vydiskutovať.

„Vzniklo to s tým, že bol záujem riešiť rodičovský dôchodok a SNS mala o tom iné predstavy, a tak vznikol nejaký kompromis, ktorý riešil túto otázku a koalícia sa dohodla. Zákony nám prechádzajú, to znamená, že pokiaľ sú nejaké polemické veci, tak si ich vieme vykonzultovať v rámci koaličnej rady,” dodal Richter.

Celkom nerozumie, v akom kontexte minister tieto výroky použil a plánuje sa s ním o tejto téme baviť aj osobne.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2024/06/vid_20240627_111508_418.mp4

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), rodičovský dôchodok
Zdroj: SITA.sk – Richter: V koalícii nie je žiadny problém ani pnutie (video) © SITA Všetky práva vyhradené.