Skip to content
Menu
Proruskí kolaboranti 16 dní mučili 16-ročného mladíka, mučiareň sa nachádzala na pozemku policajnej stanice
Aktuálne
publikované: 28 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Proruskí kolaboranti 16 dní mučili 16-ročného mladíka, mučiareň sa nachádzala na pozemku policajnej stanice
Aktuálne

28.5.2024 (SITA.sk) – Počas ruskej okupácie traja obyvatelia Charkovskej oblasti na východe Ukrajiny zadržali a 16 dní mučili 16-ročného chlapca. Ako referuje web Ukrajinská pravda, páchatelia budú podľa generálnej prokuratúry čeliť obvineniu z porušovania zákonov a zvyklostí vojny, ako aj z kolaborácie s Ruskom.

Mučiareň na pozemku policajnej stanice

Podľa vyšetrovania sa v lete predminulého roka v jednej z obcí kupianskeho okresu 16-ročný tínedžer vracal domov, keď sa k nemu priblížilo auto. Traja muži vo vojenskom oblečení prinútili chlapca nastúpiť do auta a odviezli ho do mučiarne na pozemku policajnej stanice v okrese Kupiansk.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prokuratúra uvádza, že muži tínedžera týrali 16 dní. Útočníci mu na hlavu pripevnili plynovú masku, čím mu uzavreli dýchacie cesty, nemilosrdne ho bili, prakticky mu nedali jesť a namiesto pitnej vody mu podávali technickú vodu.

Informácie o vojenskom personále

Chlapec bol nútený prehrabávať sa troskami po bombardovaní a umývať autá ruských síl. Týmto spôsobom sa muži pokúšali získať informácie o ukrajinskom vojenskom personále a občanoch, ktorí podporovali Ukrajinu.

Vyšetrovatelia zistili, že dvaja z únoscov spolupracovali s Rusmi a udržiavali si pseudopozície v „dočasnej civilnej správe“ a „polícii“.

Predtým sa objavili správy, že ruskí okupanti v Chersonskej oblasti väznili, mučili a sexuálne zneužívali členov LGBTQ+ komunity.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Proruskí kolaboranti 16 dní mučili 16-ročného mladíka, mučiareň sa nachádzala na pozemku policajnej stanice © SITA Všetky práva vyhradené.