Skip to content
Menu
Prieskum Fedu: 7% dospelých v USA používa kryptomeny
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Prieskum Fedu: 7% dospelých v USA používa kryptomeny

Podľa najnovšieho prieskumu domácností Federálneho rezervného systému, známeho ako Survey of Household Economics and Decisionmaking (SHED), klesol počet dospelých v USA, ktorí používajú kryptomeny. Prieskum zistil, že v roku 2023 používalo kryptomeny len 7% dospelých, čo predstavuje pokles z 10% v roku 2022 a 12% v roku 2021. Celkovo približne 18 miliónov dospelých uviedlo, že v roku 2023 používalo kryptomeny.

Z respondentov, ktorí sa zaoberajú kryptomenami, iba 1% uviedlo, že ich používajú na nákup tovaru a služieb alebo na prevod peňazí, čo je 50% pokles oproti predchádzajúcemu roku. Iba 7% respondentov uviedlo, že kúpili alebo vlastnili kryptomeny na investičné účely.

Demografické trendy vo využívaní kryptomien

Prieskum odhalil, že vyššie využitie kryptomien je medzi tými, ktorí majú príjmy nad 100 000 dolárov ročne. Najväčšími používateľmi kryptomien boli mileniáli vo veku 30-44 rokov, nasledovaní dospelými generácie Z vo veku 18-29 rokov. Muži majú trikrát väčšiu pravdepodobnosť, že budú používať kryptomeny ako ženy.

Pokiaľ ide o rasu, černosi a hispánci sa s väčšou pravdepodobnosťou aktívne podieľali na používaní kryptomeny na transakcie, zatiaľ čo dospelí Ázijčania mali najväčší záujem používať kryptomeny ako investíciu. Bieli dospelí mali najmenšiu pravdepodobnosť, že budú používať kryptomeny na akýkoľvek účel.

Vplyv politiky na kryptomeny

Kryptomeny sa čoraz viac zapájajú do politického systému USA. Politický akčný výbor (PAC) s názvom Fairshake, financovaný významnými osobnosťami z krypto sféry, sa zameral na ovplyvnenie Senátu a Kongresu. Fairshake nedávno použil viac ako 10 miliónov dolárov na napadnutie demokratického kandidáta do amerického senátu v Kalifornii.

Podľa správy Coinbase môžu mať držitelia kryptomien v Kalifornii výrazný vplyv na nadchádzajúce voľby v USA. Rastúca integrácia kryptomien do politiky je evidentná aj v prieskume, ktorý zistil, že 73% amerických voličov očakáva, že prezidentskí kandidáti budú mať znalosti o moderných technológiách, ako sú AI a kryptomeny.

Zdroj: cryptopolitan

Príspevok Prieskum Fedu: 7% dospelých v USA používa kryptomeny je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.