Skip to content
Menu
Prezidentka sa stretla s Kaliňákom, informoval ju o stave premiéra. Musíme komunikovať ohľaduplne, vyzýva
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Prezidentka sa stretla s Kaliňákom, informoval ju o stave premiéra. Musíme komunikovať ohľaduplne, vyzýva

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v pondelok stretla s podpredsedom vlády Robertom Kaliňákom. Informoval ju o zdravotnom stave premiéra Roberta Fica.

Hovorili tiež o plánovanom stretnutí lídrov politických strán a aktuálnej bezpečnostnej situácii na Slovensku. Uviedla to na sociálnej sieti.

Zmier sa nekoná. Prezidentka zrušila stretnutie v Prezidentskom paláci, časť politikov odmietla prísť

Treba viac času

„Podpredseda vlády Robert Kaliňák ma na dnešnom stretnutí informoval o zdravotnom stave premiéra Roberta Fica. Som rada, že sa jeho zdravotný stav zlepšuje a úprimne mu želám skoré uzdravenie. Opätovne som ponúkla návštevu premiéra v nemocnici, plne však rešpektujem jeho vôľu a určenie času, ktorý bude na to vhodný,“ poznamenala hlava štátu.

S podpredsedom vlády hovorila aj o plánovanom stretnutí lídrov politických strán, ktoré iniciovala spolu so zvoleným prezidentom Petrom Pellegrinim. „Chápem, že situácia si vyžaduje viac času aj trpezlivosti. Dôležitejší než samotné stretnutie je jeho cieľ, a tým je upokojenie spoločnosti, o ktoré sa naďalej musíme snažiť rôznymi spôsobmi,“ skonštatovala.

Ohľaduplne a s rešpektom

Kaliňák informoval prezidentku aj o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Slovensku. Napätá situácia k nej podľa slov hlavy štátu nijako neprispieva.

„Napätá situácia k nej (bezpečnosti, pozn. red.) nijako neprispieva, a preto je veľmi potrebné, aby každý jeden z nás pristupoval ku svojej verejnej komunikácii ohľaduplne a s rešpektom,“ zdôraznila prezidentka.

SaS vyzvala politické strany skončiť s urážkami a rozoštvávaním spoločnosti

Zdroj: HN