Skip to content
Menu
Prešov: HĽADÁME RIADITEĽOV MESTSKÝCH FIRIEM: DPMP, A. S.  A TSMP, A. S.

Lepšie fungovanie služieb v meste Prešov, ktoré vykonávajú mestské firmy, má zabezpečiť nov…
Regióny
publikované: 24 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Prešov: HĽADÁME RIADITEĽOV MESTSKÝCH FIRIEM: DPMP, A. S.  A TSMP, A. S.

Lepšie fungovanie služieb v meste Prešov, ktoré vykonávajú mestské firmy, má zabezpečiť nov…
Regióny

HĽADÁME RIADITEĽOV MESTSKÝCH FIRIEM: DPMP, A. S. A TSMP, A. S.

Lepšie fungovanie služieb v meste Prešov, ktoré vykonávajú mestské firmy, má zabezpečiť nový transparentný mechanizmus výberu riaditeľov mestských firiem.

DPMP, A. S.

Dopravný podnik mesta Prešov, a. s. (DPMP, a. s.) je akciová spoločnosť, ktorá zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu (MHD) v Prešove a jeho okolí. Prevádzkuje autobusové a trolejbusové linky, ktoré spájajú rôzne časti mesta a jeho satelitnými obcami.

Všetky dôležité informácie o spoločnosti a podmienkach výberu sa dozviete tu: https://www.presov.sk/vyber-konatelov-mestskych-spolocnosti.html#m_531491

TSMP, A. S.

Technické služby mesta Prešov, a. s. (TSMP, a. s.) sú akciovou spoločnosťou, ktorá zabezpečuje širokú škálu komunálnych služieb pre obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov. Spoločnosť sa zameriava na udržiavanie čistoty, starostlivosť o verejné priestranstvá, správu mestských komunikácií a infraštruktúry, ako aj poskytovanie ďalších technických služieb, ktoré prispievajú k zlepšeniu kvality života v meste. Medzi hlavné činnosti TSMP, a. s. patrí odpadové hospodárstvo, vrátane zberu, triedenia a likvidácie komunálneho odpadu, údržba ciest a chodníkov, starostlivosť o verejnú zeleň, správa a údržba verejného osvetlenia, čistenie a údržba verejných priestranstiev, ako aj poskytovanie technických a inžinierskych služieb, ako sú opravy a údržba mestského mobiliára a dopravného značenia.

Všetky dôležité informácie o spoločnosti a podmienkach výberu sa dozviete tu: https://www.presov.sk/vyber-konatelov-mestskych-spolocnosti.html#m_539682
Zdroj: Mesto Prešov