Skip to content
Menu
Pre rozšírenie D1 pri Bratislave bude cez víkend uzavretá cesta vo Vajnoroch
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Pre rozšírenie D1 pri Bratislave bude cez víkend uzavretá cesta vo Vajnoroch

Práce na výstavbe rozšírenia diaľnice D1 od Bratislavy po Triblavinu pokračujú výstavbou mostných konštrukcií. Prvé nosníky plánujú diaľničiari pokladať v najbližších dňoch, stavebné práce si vyžiadajú obmedzenie dopravy na ceste Pri mlyne v bratislavských Vajnoroch. Výluka sa bude cez víkend 25. a 26. mája týkať úseku od Seneckej cesty po železničné priecestie. Vo štvrtok o tom informovala Národná diaľničná spoločnosť.

“Presun nosníkov a ich uloženie na mostnú konštrukciu budú vykonávať ťažké pracovné stroje a počas prác je z hľadiska bezpečnosti motoristov vylúčené, aby práce prebiehali bez odklonenia dopravy. Predmetná výluka v dĺžke 270 m medzi cestou I/61 (Senecká cesta) a železničným priecestím bude prebiehať v čase najnižšej dopravnej intenzity – v rámci víkendu 25. a 26. mája,” spresnila NDS.

Faktúry sú na stole. Rezort dopravy rozbehol čerpanie prvých 677 miliónov eur z Programu Slovensko

Diaľničiari priblížili, že pri výstavbe križovatky D1/D4 pokračujú práce na zhotovení obchádzkových trás. “Nové náhradné vetvy budú najskôr slúžiť pri presmerovaní tranzitu počas dvíhania, modernizácie a rozširovania D1. Neskôr to budú plnohodnotné vyraďovacie vetvy z D1 na križovatku D1/D4,” uviedla NDS.

Podľa NDS práce na výstavbe rozšírenia D1 od Bratislavy po Triblavinu postupujú. V rámci stavebných prác bol odstránený most nad diaľnicou, vybudované už sú násypy a na nových mostoch je ukončené zakladanie. Aktuálne sa podľa diaľničiarov pracuje na častiach spodnej stavby a na častiach nosných konštrukcií.

Zmluvu na rozšírenie D1 a stavbu križovatky D1/D4 podpísala NDS koncom roka 2022 s poľskou firmou Budimex. Tá sa zaviazala postaviť 3,6-kilometrový úsek približne za tri roky. Zmluvná cena je zhruba 110 miliónov eur a stavba je financovaná zo štátneho rozpočtu.

Zdroj: HN