Skip to content
Menu
POD ZOBOROM SA VĎAKA EUROFONDOM OTVORILI BRÁNY ZREKONŠTRUOVANÉHO PARKU 

 Viac ako 150-ročný historický park je zeleným klenotom Nitry – mesta pod Zoborom….
Aktuálne
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
POD ZOBOROM SA VĎAKA EUROFONDOM OTVORILI BRÁNY ZREKONŠTRUOVANÉHO PARKU 

 Viac ako 150-ročný historický park je zeleným klenotom Nitry – mesta pod Zoborom….
Aktuálne

🌳 POD ZOBOROM SA VĎAKA EUROFONDOM OTVORILI BRÁNY ZREKONŠTRUOVANÉHO PARKU ⛲

🏞️ Viac ako 150-ročný historický park je zeleným klenotom Nitry – mesta pod Zoborom. Dlhé roky patril k obľúbenému miestu oddychu, no po svojej najväčšej revitalizácii dnes ponúka návštevníkom oveľa viac.

📌 Nové miesta na grilovanie a opekanie, chodníky, lavičky, ležadlá, osvetlenie, stojany na bicykle, odpadkové koše. To je iba časť noviniek. Pribudli a ošetrili sa tiež stromy a ostatné dreviny v parku, návštevníci tu nájdu aj priestor na koncerty, vystúpenia a iné podujatia.

🛝 Deti sa môžu tešiť na nové ihriská a lákadlom je aj vynovená Žabia fontána či pikniková lúka, streetworkoutové stroje alebo mólo nad novou zvieracou oborou. Na bezpečnosť dohliadnu kamerové systémy napojené na policajný pult, mestská polícia a správcovia parku. 👮

💶 Túto obrovskú premenu bolo možné zrealizovať vďaka podpore viac ako 6 miliónov eur z nášho Integrovaného regionálneho operačného programu.

💬 „Mestský park na Sihoti je ikonickým miestom pre všetkých obyvateľov Nitry. Väčšie zásahy si už priam pýtal a ja som naozaj rád, že po revitalizácii vyrástol do krásy. Vďaka rozdeleniu parku do jednotlivých zón si tu každý návštevník nájde to svoje,“ informoval primátor mesta Nitra Marek Hattas.


Zdroj: Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR