Skip to content
Menu
Počasie Dňu detí v parku prialo, pestrý a rozmanitý program prilákal desiatky malých návštevníkov
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Počasie Dňu detí v parku prialo, pestrý a rozmanitý program prilákal desiatky malých návštevníkov

Žiar nad Hronom:

Park Štefana Moysesa sa v nedeľu 2. júna premenil na čarovné miesto, plné zábavy a smiechu, kde každý kútik skrýval niečo vzrušujúce. Tento deň patril tým najmenším, deťom, ktoré v parku spolu s rodičmi oslávili Deň detí so všetkým, čo k nemu patrí, s bohatým sprievodným programom a zábavou na celý deň. Ako MDD v Žiari vyzeral, vám bližšie ukáže náš fotoreport v priloženej fotogalérii.  

Program si užili deti aj rodičia

V malom letnom domčeku, ktorý stojí na okraji parku, sa začala rozprávková cesta pre princov a princezné. Domček, hoci skromný, ožil veselými zvukmi, ktoré lákali deti aby sa zúčastnili na dobrodružnej ceste rozprávkami o princeznách a princoch.

Hlavný program sa začal o 10-tej hodine na veľkom pódiu, kde sa pod názvom Kyselí Krastaftci predstavili najzábavnejší kaukliari. Ich žonglovanie, chodúle a bublinová šou priniesli deťom nielen veľa zábavy, ale aj obdiv a smiech.

Kaukliari pútali našu pozornosť v pestrofarebných kostýmoch a ich energické vystúpenia boli plné humoru a šikovnosti, čo fascinovalo celé publikum a predstavenie si so smiechom užili aj rodičia.

Doobeda, o 11-tej hodine a znova o 14-tej hodine sa predstavili Sokoliari Biatec. Títo skúsení sokoliari ukázali nádherné umenie sokoliarstva s pomocou svojich verných dravcov. Vystúpenie sokoliarov bolo nielen vzrušujúce, ale aj edukatívne, keďže diváci mali možnosť dozvedieť sa viac o živote týchto majestátnych vtákov. Deti mali možnosť operencov podržať a pohladiť, čo bol isto zážitok, ktorý ostane v pamäti a veríme, že vzbudí aj záujem o prírodu do budúcna.

Penová párty aj strýko Baltazár

Poobede, o 15-tej hodine, sa lúka za pódiom zmenila na miesto plné radosti v penovej párty, ktorú pre deti pripravili hasiči. Deti to roztočili v obrovskom množstve peny a užili si nekonečnú zábavu. 

Po divokej zábave v pene prišla o 16-tej hodine roztancovaná zábava s programom Telka strýka Baltazára. Tento zábavný pesničkový program, kde v hlavnej úlohe vystúpil Strýko Baltazár spolu s Mackom Popletkom, priniesol repertoár veselých piesní, plných humoru, aj poučenia. 

Program bol interaktívny, deti spievali spolu s vystupujúcimi a dokonca sa zúčastňovali rôznych súťaží a tvorivých dielní. Okrem hlavného programu bol v parku pripravený aj bohatý sprievodný program, nafukovacie atrakcie či maľovanie na tvár.

Planetárium ukázalo nafukovací model Zeme

Centrum voľného času a Krajská hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom zas ponúkli zaujímavé hry a edukatívne aktivity. Zaujímavosťou bol obrovský nafukovací model zeme – Terralón, ktorý návštevníkov lákal už pri vstupe. 

Hokejisti z HK Sportrend Mládež spolu s Policajným zborom a hasičmi predviedli ukážky svojej práce a deti si mohli pozrieť zblízka policajné a hasičské autá. Nakoniec prišiel aj sľúbený bager, ktorý obdivovali nielen malé zvedavé očká. 

Žiarsky Deň detí v parku bol aj tento rok pre najmenších návštevníkov vzrušujúcim dobrodružstvom, kde každá hodina priniesla niečo nové a zábavné. Rodičia tak mohli tento deň stráviť so svojimi deťmi v krásnom prostredí a Deň detí sa stal oslavou detského sveta, plného nezabudnuteľných zážitkov, ktoré v pamäti detí aj dospelých ostanú ešte veľmi dlho. 

Veríme, že milou spomienkou na tento deň budú pre vás fotografie v našej galérii.

(ko)
Foto: Peter Vörös

 

Zdroj: Mesto Žiar nad Hronom