Skip to content
Menu
Palacinka Fest v Šuranoch: Sladké oslavy a kulinárske dobrodružstvo
publikované: 26 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Palacinka Fest v Šuranoch: Sladké oslavy a kulinárske dobrodružstvo

V piatok 19. apríla 2024 sa v spoločenskej hale v Šuranoch uskutočnil 4. ročník obľúbenej gastro súťaže Palacinka Fest. Toto podujatie, ktoré organizovalo Mestské kultúrne stredisko Šurany v spolupráci so Strednou odbornou školou (SOŠ) gastronómie a služieb, prilákalo množstvo milovníkov sladkých pochutín.

Účastníci si mohli vychutnať vôňu a chuť palaciniek, pochádzajúcich už zo starovekého Grécka.

Ako informuje mesto Šurany, súťaž bola otvorená pre mládež i dospelých, kuchárov, cukrárov a nadšencov pečenia, ktorí mali možnosť vyskúšať si svoje gurmánske kvality. Podujatie prinieslo nielen súťažné zápolenia, ale aj zábavné disciplíny ako „najväčší palacinkožrút“ a „majster v prehadzovaní palaciniek“, ktoré pridali k programu štipku humoru.

Súťažné tímy s názvami ako Renesenčné palacinky, Sladké palacinky, Placky, Vi-Oli, Neporaziteľní, Čučoriedky, OZ Živé stromy, Balvan Group, Palacinkári, Palacinkové srdiečka a Sladké pusinky vytvorili rôznorodé a lákavé sladké výtvory, ktoré potešili maškrtných návštevníkov.

Porota mala náročnú úlohu ohodnotiť výtvory súťažných tímov. Kritériá hodnotenia zahŕňali prípravu pracoviska, hygienu, vlastnú prácu, tvorivosť a fantáziu, dohotovenie, úpravu na tanieri a v konečnom dôsledku samotnú chuť palaciniek.

Prvenstvo v súťaži získal tím Čučoriedky, zložený zo žiakov SOŠ gastronómie a služieb. Na druhom mieste sa umiestnilo OZ Živé stromy, ktoré získalo aj Cenu verejnosti. Tretie miesto obhájili Renesančné palacinky, ktoré návštevníkom ponúkli príchuť dávnej minulosti. Cenu poroty získal tím Placky.

Titul najväčší „palacinkožrút“ si odniesol Šimon Šuška a „majsterkou v prehadzovaní palaciniek“ sa stala Ing. Barbora Klučková.

Piatkový večer bol plný pozitívnej energie, hudby od skupiny 2+1 a sladkých ochutnávok. Bol príjemným spestrením pracovného týždňa a organizátori sa už tešia na ďalší ročník Palacinka Festu.

© Slovenský večerník/ilustračné foto