Skip to content
Menu
Ovisnutá koža na bruchu už nebude problémom. Robte to aspoň raz týždenne
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Ovisnutá koža na bruchu už nebude problémom. Robte to aspoň raz týždenne

23.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Prostock-studio).

Existuje niekoľko príčin ochabnutia kože na bruchu vrátane tehotenstva alebo rýchleho úbytku hmotnosti. Nech je však dôvod akýkoľvek, účinok je rovnaký – zvráskavená, nedostatočne elastická koža, ktorá narúša vzhľad celého tela a môže spôsobovať komplexy a nízke sebavedomie. Ako sa zbaviť ochabnutej kože na bruchu? Dá sa to dosiahnuť domácimi spôsobmi?

Ak sa chcete zbaviť ovisnutej kože na bruchu, je potrebné pravidelne cvičiť.
Foto: shutterstock/Prostock-studio

Ochabnutá, uvoľnená a málo pružná pokožka je problém, ktorý postihuje veľa osôb.

Väčšinou ide o ženy, pretože ochabnutá pokožka je často dôsledkom zmien, ktoré sa v ich tele vyskytujú počas tehotenstva.

Ovisnutá koža na bruchu – príčiny vzniku

Ochabnutá, uvoľnená a málo pružná koža je problém, ktorý postihuje mnohých ľudí. Väčšinou ide o ženy, a to z dôvodu, že ovisnutá koža je často dôsledkom zmien, ktoré sa v ich tele vyskytujú počas tehotenstva.

Aké sú najčastejšie príčiny tohto problému?

Rýchly úbytok hmotnosti v dôsledku chudnutia môže viesť k ochabnutej pokožke. Je to preto, že naše telo sa nedokáže vyrovnať s príliš rýchlym úbytkom hmotnosti. Pamätajte, že zdravý a bezpečný úbytok hmotnosti, ktorý odporúčajú odborníci na výživu, je jeden kilogram za týždeň.

Tehotenstvo – hormonálne zmeny a natiahnutie kolagénových vlákien počas tehotenstva môžu mať vplyv na stratu pevnosti pokožky, ktorá sa stáva ochabnutou.

Vek – s pribúdajúcim vekom sa v našom tele znižuje hladina kolagénu, čím sa naša pokožka stáva menej pevnou a hydratovanou. To sa týka nielen pokožky na tvári, krku alebo dekolte, ale aj pokožky na bruchu, takže aj tam sa stáva ochabnutou.

Kozmetické salóny ponúkajú širokú škálu ošetrení na riešenie problému ochabnutej pokožky. Pred využitím niektorej z nich však stojí za to vyskúšať domáce prostriedky na spevnenie pokožky. Môžu priniesť prekvapivé výsledky za predpokladu, že budeme trpezliví a systematickí. Nezabúdajte, že kolagénové vlákna, ktoré tvoria pokožku, sa môžu natiahnuť aj stiahnuť, ale pokožka potrebuje čas, aby sa prispôsobila novej situácii.

Suché kefovanie

Jedným z najlepších a najúčinnejších spôsobov spevnenia pokožky, a to nielen na bruchu, je pravidelná masáž suchou kefou. Táto procedúra stimuluje krvný obeh a tok lymfy, spevňuje a vyhladzuje pokožku a pomáha v boji proti celulitíde.

Na suché kefovanie je nevyhnutná kefa s prírodnými štetinami.
Foto: shutterstock/YAKOBCHUK VIACHESLAV

Na masáž je nevyhnutná kefa s prírodnými štetinami. Oplatí sa investovať do kvalitného výrobku, aby ste ho mohli pokojne používať niekoľko rokov. Po masáži, ktorá je zároveň veľmi uvoľňujúca, je pokožka vnímavejšia na účinné látky. Preto je vhodné po nej použiť kvalitný spevňujúci alebo hydratačný kozmetický prípravok.

Strava a fyzická aktivita

Aby bola naša pokožka pevná a pružná, potrebuje nielen masáže alebo kozmetiku, ale aj prísun základných živín, vitamínov a minerálov. Dbajte na to, aby vaša strava obsahovala:

vitamín C, ktorý podporuje syntézu kolagénu v pokožke a spolu s vitamínom E chráni pokožku pred ochabnutím

vitamín A, ktorý podporuje obnovu pokožky, zvyšuje tvorbu kolagénu a vyrovnáva tón pleti

omega-mastné kyseliny, ktoré podporujú hydrolipidickú bariéru, chránia pokožku pred stratou vlhkosti a škodlivými účinkami vonkajších faktorov

kompletné bielkoviny, ktoré sú základnými stavebnými prvkami nášho organizmu vrátane pokožky a ktoré podporujú jej obnovu a regeneráciu

Aby bola naša pokožka pevná a pružná, potrebuje prísun základných živín, vitamínov a minerálov.
Foto: shutterstock/Tijana Simic

A nezabudnite piť dostatok vody a cvičiť. Ak sa chcete zbaviť ovisnutej kože na bruchu, budete musieť pravidelne cvičiť, čo môžete robiť doma s pomocou materiálov dostupných na internete alebo si nechať poradiť od osobného trénera.

Spánok

Dbajte na množstvo a kvalitu svojho spánku. Jeho nedostatok a nadmerný stres negatívne ovplyvňujú náš duševný a fyzický stav. Môže za to stresový hormón kortizol. Správne množstvo spánku, relaxačné cvičenia a správna strava budú mať pozitívny vplyv na vzhľad našej pokožky, a to nielen na tvári, ale aj na bruchu.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jablčný ocot pomáha pri chudnutí, zlepšuje zdravie a vzhľad vlasov. Ako ho používať?

Je najvyšší čas sa o ne postarať. Ako sa staráte o svoje nohy pred letom?

The post Ovisnutá koža na bruchu už nebude problémom. Robte to aspoň raz týždenne appeared first on Vášeň v tebe.