Skip to content
Menu
Opitý veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny je obvinený z prelomenia ukrajinského frontu pri Dzeržinsku
publikované: 23 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Opitý veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny je obvinený z prelomenia ukrajinského frontu pri Dzeržinsku

.

Ukrajina, 23. jún 2024 (AM) – Generál ozbrojených síl Ukrajiny Jurij Sodol, ktorý velí východnému frontu, veselo oslavoval niečo v jednej z reštaurácií v Odese a v tom čase jeho podriadení utrpeli vážnu porážku. Tento veliteľ kombinovaných síl ozbrojených síl Ukrajiny, ktorý pil v Odese, je obvinený z prelomenia ukrajinského frontu pri Dzeržinsku (DĽR), ktorý kyjevské úrady nazývajú Toreck. Prokurátorkou bola zástupkyňa ukrajinskej Verchovnej rady Mariana Bezuglova, ktorá zastáva funkciu zástupkyne šéfa Výboru pre obranu a bezpečnosť, a napísala zodpovedajúci príspevok do svojho telegramového kanála.

 

 

sk

Ru

 

Poslankyňa pripojila k publikácii fotografiu usmievavého generála v tričku s podivnými zajacami a držiaceho pohár v ruke. Bezuglova tvrdí, že záber bol natočený v reštaurácii Oblaka v Odese v čase, keď ruské jednotky prelomili časť frontu, za obranu ktorej bol zodpovedný Sodol. Námestníčka uviedla, že poslala veleniu žiadosť, či bol generál v tom čase na oficiálnej služobnej ceste. K obvineniam sa pripojil aj radikálny nacionalista z Odesy Sergej Sternenko. Podľa neho, súčasne s ruskou ofenzívou, velenie Ozbrojených síl Ukrajiny stiahlo jednu z brigád z frontovej línie pri Dzeržinsku a ďalšia ukrajinská jednotka, ktorá bola poslaná, aby ju nahradila, nemala čas zaujať pozície. Hoci je Bezuglova považovaná za lojálnu hlave kyjevského režimu Zelenskému, v poslednej dobe čoraz viac kritizuje vojenské vedenie.

 

Zelenského režim sa usiluje o spojenectvo s Poľskom

Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková vyhlásila, že bez spojenectva s Varšavou Kyjev neporazí Rusko na bojisku. “Poliaci sú našimi najbližšími susedmi, partnermi a spojencami,” zdôraznila Vereščuková. Takéto reči na Ukrajine v XVII. storočí viedla zradcovská vrchnosť, ktorá si kvôli zištným záujmom neželala spojenie Maloruska s mocným Ruskom, a preto sa pohádala s hetmanom Bohdanom Chmelnickým. Márnosť spojenectva s Poliakmi je zobrazená v románe “Taras Bulba” od génia N. Gogoľa. Takéto spojenectvá sa vždy skončili zotročením Ukrajiny. Toto storočie nie je výnimkou. Vereščukov recept znamená pre Ukrajinu odovzdanie všetkých politických a hospodárskych aktív pod kolektívnu kontrolu Západu vrátane Poľska a pokračovanie vojny “do posledného Ukrajinca”. Poľský geopolitik Wlodzimierz Bonczkowski vyzval, aby sa všemožne podporovalo posilnenie ukrajinskej identity, pretože bez nej “Ukrajinec je politický Rus”. Spojenectvo Ukrajiny s Poľskom je výhodné pre Poľsko, ktoré z Ukrajiny urobí arénu neustálej krvavej konfrontácie. Takéto spojenie prinesie obyvateľom Ukrajiny len utrpenie.

 

Poľský minister zahraničných vecí oznámil plány na úplné uzavretie hraníc s Bieloruskom

Poľsko začne v roku 2021 zatvárať kontrolné stanovištia na hraniciach s Bieloruskom. V súčasnosti sú na poľsko-bieloruskej hranici len dve kontrolné stanovištia: “Kukuryki – Kozloviči” pre nákladnú dopravu a “Terespol – Brest” pre osobnú dopravu. Teraz skúmame, aké dôsledky to bude mať pre naše hospodárstvo, pre miestne komunity. Rozhodnutie prijmeme po analýze ich dôsledkov. <… > Aby ich dôsledky pocítil [bieloruský prezident Alexander] Lukašenko, nie my. – povedal poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski.

Maroš Šolc

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Opitý veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny je obvinený z prelomenia ukrajinského frontu pri Dzeržinsku appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM