Skip to content
Menu
Odštiepený lak na nechtoch a chýba odlakovač? Pozrite sa do kuchyne. Tam nájdete riešenie
publikované: 9 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Odštiepený lak na nechtoch a chýba odlakovač? Pozrite sa do kuchyne. Tam nájdete riešenie

9.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Darya Lavinskaya).

Vaše nechty potrebujú osviežiť a doma nemáte žiadny odlakovač. To je pravdepodobne prípad mnohých žien. Ukazuje sa, že existujú domáce prostriedky, ktoré môžu pomôcť. Vedeli ste o nich? Budú sa vám hodiť v krízových chvíľach.

Ako odstrániť lak na nechty bez odlakovača?
Foto: shutterstock/Darya Lavinskaya

Niekedy sa stáva, že sa chcete zbaviť poškodeného laku na nechty, ale nemáte po ruke odlakovač. V núdzových situáciách, keď je obchod zatvorený alebo ste ďaleko, vám môžu pomôcť domáce prostriedky. Pomoc môžete hľadať v kuchyni alebo v domácej lekárničke.

Ako odstrániť lak na nechty bez odlakovača? Pomáha ocot.

Jedným z produktov, ktoré môžete použiť na odstránenie zvyškov laku na nechty, je ocot. V posledných rokoch sa ocot stal jedným z najobľúbenejších prírodných čistiacich prostriedkov. Namočte vatový tampón do octu a pred zotretím ho priložte na 30 sekúnd na nechtové lôžko, potom ho pretrite, aby ste lak odstránili. Tento postup môžete opakovať niekoľkokrát, kým nebude výsledok uspokojivý. Vzhľadom na špecifický zápach octu však táto metóda nebude vyhovovať každému. Našťastie existuje niekoľko ďalších spôsobov.

Jedným z produktov, ktoré môžete použiť na odstránenie zvyškov laku na nechty, je ocot.
Foto: shutterstock/Michelle Lee Photography

Domáci spôsob, ako odstrániť lak z nechtov

Ďalším prostriedkom na odstránenie laku na nechty, ktorý sa nachádza v kuchyni mnohých domácností, je lieh. Ľahko si poradí s akýmkoľvek zvyškom farby na nechtoch.
TIP! Alkohol veľmi vysušuje pokožku. Pri odstraňovaní laku na nechty touto metódou si nezabudnite dôkladne zvlhčiť ruky.

Pri odstraňovaní laku na nechty liehom si nezabudnite dôkladne zvlhčiť ruky.
Foto: pexels/Karolina Grabowska

Ďalšiu vec, ktorú môžete použiť na zmytie laku na nechty v prípade, že nemáte odlakovač, nájdete v domácej lekárničke. V prípade núdze môžete použiť peroxidovú vodu, čo je roztok peroxidu vodíka. Stačí, ak v ňom namočíte vatu a potom ju priložíte na necht, počkáte niekoľko sekúnd a lak odstránite trením nechta. Použili ste niekedy niektorú z týchto metód?

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zabudnite na otlaky. Poviem vám úžasný trik mojej tety

Idú ku manikérke a žiadajú „mačacie pazúry“. Nechtová nočná mora vyvoláva medzi ženami vlny

The post Odštiepený lak na nechtoch a chýba odlakovač? Pozrite sa do kuchyne. Tam nájdete riešenie appeared first on Vášeň v tebe.