Skip to content
Menu
Nový vzhľad kvetináčov oživuje Dunajskú ulicu v Bratislave
publikované: 16 apríla, 2024
Menej ako minútu min.
Nový vzhľad kvetináčov oživuje Dunajskú ulicu v Bratislave

Spoločne s Metropolitným inštitútom Bratislavy pokračujeme v neustálom úsilí o zdokonalenie našich ulíc a verejných priestorov.

S ohľadom na existujúce inžinierske siete a obmedzenia výsadby do terénu sme sa rozhodli využiť špeciálne veľkokapacitné kvetináče pre naše zelené investície. A nedávno sme na Dunajskej ulici v Bratislave predstavili 5 nových kvetináčov s úplne novým dizajnom a vylepšenými vlastnosťami, čo prinesie nielen estetickú, ale aj ekologickú pridanú hodnotu.

V týchto nových kvetináčoch sme zasadili viackmenné stromy, albíziu voňavú, rôzne trvalky a v budúcnosti plánujeme pridať aj letničky. Ich výhody nad staršími modelmi sú viaceré:

Špeciálny vyberateľný vak: Umožňuje jednoduchšie a bezpečnejšie presadenie stromov z kvetináčov do zeme, čím minimalizuje riziko poškodenia drevín aj kvetináčov.

Vyššia odolnosť: Nové kvetináče disponujú pevnejšou konštrukciou, čo uľahčuje manipuláciu a presun pomocou mechanizmov.

Elegantný dizajn: S kónickým tvarom a organickými líniami pôsobia nové kvetináče ľahko a štýlovo, prispievajúc k estetike okolia.

Rôznofarebné varianty: Harmonicky zapadajú do okolia v dvoch farebných variantoch – béžovej pre dlažbu a antracitovej pre asfaltový povrch.

Nový dizajn kvetináčov sa zakladá na princípoch a štandardoch, ktoré definujú, ako by mali vyzerajúc nádoby na výsadbu vo verejných priestoroch a ako by sa mali rozmiestňovať. Týmto krokom smerujeme k trvalejšej a estetickejšej podobe našich ulíc a verejných priestorov.

©Slovenský večerník/ilustračné foto