Skip to content
Menu
Nové priestory v šulekovskej základnej škole už môžu slúžiť žiakom
publikované: 4 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Nové priestory v šulekovskej základnej škole už môžu slúžiť žiakom

Slávnostným ceremoniálom sme 30. apríla 2024 otvorili nové, zmodernizované priestory Základnej školy Vilka Šuleka.

Tento významný míľnik predstavuje nielen prelom v rozvoji vzdelávania, ale aj symbolický akt spojený s históriou a budúcnosťou základnej školy.

 Počet žiakov na škole vzrástol o takmer 80 za posledné roky a preto bolo potrebné zabezpečiť dostatočnú kapacitu nadstavbou školy. Okrem toho sme sa zamerali aj na rekonštrukciu palubovky v telocvični a implementáciu fotovoltaických panelov s cieľom podporiť udržateľnosť a environmentálnu zodpovednosť, informuje Mesto Hlohovec.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnili predstavitelia mesta a oblasti školstva. Viceprimátor Henrich Pataláš a riaditeľka ZŠ Vilka Šuleka, Alena Jurdová spoločne slávnostne prestrihli pásku. Medzi hosťami bola tiež vedúca Odboru školstva, kultúry a športu MsÚ Helena Kolníková, poslanci MsZ a Vdp. Milan Červeňanský, ktorý pôsobí ako kňaz v Šulekove. Taktiež sme privítali riaditeľky škôl z Hlohovca a zástupcov zhotoviteľa nadstavby.

Finančné investície do modernizácie a rozšírenia školy v Šulekove sú dôkazom záväzku poskytnúť žiakom prostredie, ktoré podporuje ich vzdelávanie a rozvoj.

Celkové investície zahŕňajú:

 Fotovoltaické panely: 52 986,20 EUR s DPH

 Rekonštrukcia podlahy: 57 164,60 EUR s DPH

 Nadstavba a dodatky: 614 683,35 EUR s DPH

Práce na nadstavbe začali 1. júla 2023 a súčasťou nových priestorov sú 4 triedy, spoločenská miestnosť a kabinet cudzích jazykov. Navyše boli zriadené odborné učebne pre predmety ako Informatika, Technika a Biológia.

 Základná škola Vilka Šuleka v Šulekove sa môže pýšiť dlhou a bohatou tradíciou, ktorá sa datuje až do roku 1927, keď bola pôvodne otvorená na Sereďskej ulici. Oslavy 100. výročia od jej oficiálneho otvorenia nás čakajú v roku 2027. Pred 90 rokmi, v roku 1934, bola posunutá do súčasnej budovy na Školskej ulici, ktorá je dnes stredobodom vzdelávania v Šulekove.

©Slovenský večerník/ilustračné foto