Skip to content
Menu
Nezachytili sme začiatok a Kanaďania sa už dostali do pohody. Majú však ozaj kvalitu, hodnotí Šechný
publikované: 23 mája, 2024
Menej ako minútu min.
Nezachytili sme začiatok a Kanaďania sa už dostali do pohody. Majú však ozaj kvalitu, hodnotí Šechný

Slovenskí hokejisti majú na tohtoročnom svetovom šampionáte dobojované. Naši reprezentanti prehrali vo štvrťfinále v Prahe s favorizovanou Kanadou 3:6 a s turnajom sa tak lúčia. Libor Hudáček a Tomáš Tatar si tak po 12 rokoch nezopakovali štvrťfinálový triumf nad zámorským gigantom.

Práve v roku 2012 Slováci naposledy postúpili do semifinále, kedy dokázali kolísku hokeja zdolať v Helsinkách 4:3. Tentoraz to však bol v pražskej O2 Arene iný príbeh, na ktorého konci sa tešili obhajcovia titulu z minulého roka.

Slováci sa lúčia s MS v hokeji. Zahodili viaceré čisté šance, ale Kanada bola nad ich sily

„Naši nezachytili začiatok. Kanaďania dali rýchle dva góly a dostali sa do pohody. Je pravda, že potom sme prežili oslabenie a znížili sme, no stále sme len doťahovali náskok súpera. Bolo to však náročné. Kanaďania o sebe vedeli, dobre korčuľovali aj kombinovali, vedeli o sebe. My sme sa snažili, no dnes stál proti nám veľmi náročný protivník,“ poznamenal pre HN bývalý slovenský hokejový reprezentant a olympionik Richard Šechný.

Kanadu potiahol za postupom do semifinále najmä dvojgólový Nick Paul, ktorý pridal aj jednu asistenciu. Slováci však boli aj pred stretnutím v pozícii outsidera, keďže v ostravskej B-skupine obsadili štvrtú priečku. Naopak, Kanaďania ovládli diania v A-skupine. A „javorové listy“ mali napokon navrch aj v súboji s výberom Craiga Ramsayho.

Skúsený kanadský kouč by mal pravdepodobne po šampionáte pri národnom tíme skončiť.

Zdroj: HN