Skip to content
Menu
NEUVERÍTE, KDE BOL VALÁŠEK Z PS, KÝM ROBERT FICO BOJOVAL O ŽIVOT ☹️Neuveríte, kde boli poslanci Valášek a Dostál, keď Národná ra…
publikované: 25 mája, 2024
Menej ako minútu min.
NEUVERÍTE, KDE BOL VALÁŠEK Z PS, KÝM ROBERT FICO BOJOVAL O ŽIVOT ☹️Neuveríte, kde boli poslanci Valášek a Dostál, keď Národná ra…
NEUVERÍTE, KDE BOL VALÁŠEK Z PS, KÝM ROBERT FICO BOJOVAL O ŽIVOT ☹️

Neuveríte, kde boli poslanci Valášek a Dostál, keď Národná rada prijímala uznesenie k atentátu na Roberta Fica.

1. Podpredseda Progresívneho Slovenska, zodpovedný za ich zahraničnú politiku, Tomáš Valášek, si urobil súkromný výlet na Taiwan. Proti vôli NR SR.

2. Išiel tam na inauguráciu taiwanského prezidenta, čím vyslal ťažko nepriateľský signál Číne, ktorá to považuje za akt podpory separatizmu.

3. Slovensko od svojho vzniku podporuje politiku jednej Číny a neuznáva Taiwan, rovnako ako drvivá väčšina krajín sveta. Prakticky takmer všetky.

4. Ani počas pravicových vlád na Slovensku túto zásadnú líniu slovenskej zahraničnej politiky nikto nespochybnil – až došiel Valášek z PS a Dostál z SaS.

5. Naše vlády chceli mať s Čínou vždy tie najlepšie vzťahy, Čína je ekonomický gigant a obchodná spolupráca nám môže mimoriadne pomôcť.

6. Premiér Robert Fico má do Číny naplánovanú oficiálnu cestu – má dôjsť k spusteniu významných projektov. Čínu považujeme za priateľa. Rovnako ako ďalšie krajiny BRICS.

7. A čo robí opozícia na čele s PS? Ohrozuje naše národné záujmy takýmto pubertálnymi nepriateľskými gestami proti Číne.

8. Taiwan patrí Číne, žijú tam Číňania a nebyť americkej flotily, tak by Čína bola zjednotená už v roku 1949. Taká je historická pravda.

9. To, že Američania ďalej provokujú Čínu, je hlúpe a nezodpovedné. Ale že im Valášek s Dostálom robia užitočných viete-čo, to je doslova zbesilý útok na národné záujmy SR.

10. Valášek nie je len nejaký hocaký poslanec. On je v PS zodpovedný za zahraničnú politiku. Čiže jeho podpora separatizmu je vlastne oficiálnou politikou PS-ka.

11. Po 30 rokoch sa našla strana, ktorá oficiálne rozbíja konsenzus v slovenskej zahraničnej politike ohľadom Číny – toto si doteraz nedovolil nikto.

12. Je to cynické aj voči Robertovi Ficovi, ktorý sa do Číny chystal, aby pomohol slovenskej ekonomike a dnes leží v nemocnici kvôli nenávisti, ktorú tu niekto spustil.

13. Opozícia by sa mala okamžite dištancovať od Valáška a Dostála, ktorí robia hanbu celému Slovensku. Ak to neurobia, ohrozujú národné záujmy SR a rúcajú piliere našej oficiálnej zahraničnej politiky.

14. Čína takéto agresívne gestá proti jej územnej celistvosti berie veľmi vážne. A ja sa jej vôbec nečudujem. My Valáškovu súkromnú cestu na Taiwan ostro odsudzujeme.

15. Ale to je PS-károm jedno. Chcú provokovať. Chcú ničiť. USA zjavne nechcú, aby sme s Čínou spolupracovali. A Valášek očividne len plní pokyny. Panáčik na motúziku.

Progresívci lobovali, aby sme prišli o peniaze z EÚ. Nevyšlo. Tak teraz robia všetko proti našej ekonomickej spolupráci s Čínou. Ani to im nevyjde.

Ja sa len pýtam, prečo tak veľmi nenávidia Slovensko?

Ľuboš Blaha – Telegram