Skip to content
Menu
Nasaďte si gumenú rukavicu a nastriekajte lakom na vlasy. Jednoduchý patent vám uľahčí život
publikované: 26 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Nasaďte si gumenú rukavicu a nastriekajte lakom na vlasy. Jednoduchý patent vám uľahčí život

26.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/pagefact súkromný archív).

Aký je najlepší spôsob, ako odstrániť srsť z pohovky alebo koberca? Zabudnite na zdĺhavé vysávanie a zbieranie. Skúste radšej jednoduché a efektívne patenty, ktoré vám ušetria veľa času a peňazí. Čo budete potrebovať?

Čo je najlepšie na odstránenie srsti domácich zvierat?
Foto: Pixabay/pagefact súkromný archív

Zvieratá síce zhadzujú srsť prakticky po celý rok, no v lete tento proces vrcholí, a preto nechýbajú chlpy poletujúce všade v byte.

Zatiaľ čo pravidelné vysávanie, aj keď únavné, nie je príliš zložité, odstránenie stôp srsti domácich zvierat z koberca alebo pohovky môže byť prinajmenšom problematické. Ako to urobiť bez poškodenia materiálov?

Aký je najlepší spôsob, ako odstrániť kožušinu? Vezmite si to z kuchyne a problém rýchlo vyriešite

Všadeprítomné chlpy, vlasy a srsť v byte môžu narušiť vašu rovnováhu. Najmä preto, že v lete sa upratovanie a vysávanie zdá nekonečné. Zatiaľ čo odstránenie vlákien z panelov alebo dlaždíc nie je problém, povrchy materiálov môžu byť problematické. Ak nechcete poškodiť váš obľúbený koberec alebo pohovku, použite na umývanie riadu obyčajnú špongiu.

Stačí ju trieť po čalúnení a efektne sa naň „prilepí“ akákoľvek srsť, bez rizika poškodenia jemných látok. Rovnakým spôsobom môžete použiť aj handričku z mikrovlákna, ale v tomto prípade by mala byť mierne navlhčená.

RADA! Utierku alebo špongiu môžete navlhčiť aj vodou a octom. Nielenže lepšie pritiahne žmolky, ale povrch látky okamžite osviežite. Len nezabudnite najprv na nenápadnom mieste skontrolovať, či sa látka nezafarbí.

Ako sa zbaviť srsti z gauča? Táto položka pomôže na hladkých povrchoch

Chovatelia mačiek, psov alebo hlodavcov majú určite doma špeciálne lepiace valčeky na odstránenie žmolkov z oblečenia. S úspechom ich môžete použiť aj na povrchy iných materiálov, no efektívne budú pôsobiť len na relatívne hladkých materiáloch. Ďalšou nevýhodou je, že pri väčšom množstve srsti a vlasov skončia ďalšie vrstvy rolky rýchlo v odpade, pretože sa rýchlo stanú nepoužiteľnými. Stále je to však jednoduchý spôsob, ako rýchlo vyčistiť zanesené povrchy.

Čo je najlepšie na odstránenie srsti domácich zvierat? Nastriekajte lakom na vlasy

Ďalším účinným spôsobom odstraňovania srsti z látok je použitie gumenej rukavice, ktorú bežne používate pri čistení alebo umývaní riadu. Sama o sebe dokonale zvládne vyčistiť aj extrémne ťažko dostupné kúty, no jednoduchým trikom výrazne zvýšite jej účinnosť. Stačí ju nastriekať lakom na vlasy a na srsť bude pôsobiť ako lep na muchy.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jedna minúta práce. Zmiešajte so soľou a vyčistite drez. Naposledy sa takto leskol tesne po kúpe

Takto zistíte, či sa vo vašom dome pohybujú pavúky. Mnoho ľudí tieto príznaky ignoruje

The post Nasaďte si gumenú rukavicu a nastriekajte lakom na vlasy. Jednoduchý patent vám uľahčí život appeared first on Vášeň v tebe.