Skip to content
Menu
Nárast investícií do digitálnych aktív
publikované: 11 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Nárast investícií do digitálnych aktív

Investície do digitálnych aktív zaznamenali pozoruhodný nárast, pričom výrazný prílev 2 miliárd USD znamenal silnú päťtýždňovú sériu, ktorá sa nahromadila na 4,3 miliardy USD. Ako uvádza spoločnosť Coinshares, tento prílev je v súlade so zvýšenými objemami obchodovania a zmenou očakávaní v oblasti menovej politiky.

Schválenie amerického ETF Ethereum vyvolalo nárast o 2 mld.

Investičné produkty digitálnych aktív vrátane burzovo obchodovaných produktov (ETP) zaznamenali minulý týždeň prudký nárast objemu obchodovania, ktorý dosiahol 12,8 miliardy USD – 55 % nárast oproti predchádzajúcemu týždňu. James Butterfill, výskumný pracovník spoločnosti Coinshares, pripisuje tento rast slabším makroekonomickým údajom v USA, než sa očakávalo, čo podnietilo investorov očakávať skoršie zníženie sadzieb.

Za osobitnú pozornosť stojí Bitcoin (BTC), ktorý viedol prílev vo výške 1,97 miliardy USD, zatiaľ čo Ethereum (ETH) zaznamenalo najvyšší týždenný prílev od marca v celkovej výške 69 miliónov USD. Túto aktivitu podnietilo neočakávané rozhodnutie Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) schváliť spotové fondy obchodované na burze (ETF), čo poukazuje na výrazný posun v regulačnom postoji voči Etheru.

Z regionálneho hľadiska dominovali prílevu Spojené štáty, ktoré do investičných produktov digitálnych aktív pridali 1,98 miliardy USD. Správa spoločnosti Coinshares zdôrazňuje, že spotový ETF Blackrock Ishares Bitcoin teraz prekonal fond Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), pričom aktíva v správe (AUM) dosiahli 21 miliárd USD. Napriek celkovému pozitívnemu trendu zaznamenali produkty s krátkymi pozíciami Bitcoinu odlev už tretí týždeň po sebe, a to v celkovej výške 5,3 milióna USD.

Schválenie ETF Ethereum zo strany SEC predstavuje pre odvetvie kryptomien kľúčový moment. Uvedenie týchto ETF na tradičné burzy, ako sú Nasdaq, NYSE Arca a Cboe BZX Exchange, sa považuje za významný úspech pre celý sektor kryptomien. Význam schválenia spotových ETF nemožno preceňovať, keďže Ethereum, druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, zaznamenala od oznámenia nárast hodnoty o takmer 10 % a obchoduje sa na úrovni okolo 3 900 USD. Očakáva sa, že tento rast bude pokračovať, pričom niektorí analytici predpovedajú potenciálny nárast hodnoty Etherea o 60 %.

Transformačný vplyv schválenia ETF Ethereum na trh s kryptomenami je hlboký. Posilňuje dôveru investorov v kryptomeny, ktoré sú čoraz viac akceptované, a otvára cestu ďalším finančným produktom založeným na blockchainových technológiách. Toto schválenie by mohlo pozitívne ovplyvniť aj ďalšie kryptomeny, pričom Solana (SOL), Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) a Avalanche (AVAX) by mohli zaznamenať zvýšený záujem a rast hodnoty.

Keďže trh s digitálnymi aktívami sa naďalej vyvíja, schválenie ETF Ethereum zo strany SEC predstavuje významný míľnik, ktorý by mohol katalyzovať ďalší rast a akceptáciu kryptomien ako hlavných finančných aktív. Dôsledky tohto vývoja sú ďalekosiahle a potenciálne môžu nastoliť novú éru investičných príležitostí a dynamiky trhu v oblasti digitálnych aktív.

Príspevok Nárast investícií do digitálnych aktív je zobrazený ako prvý na Kryptoblog24.