Skip to content
Menu
Namočte vatový tampón a utrite vnútro mrazničky. Ľad sa neusadí. Na odmrazovanie na dlhú dobu zabudnete
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Namočte vatový tampón a utrite vnútro mrazničky. Ľad sa neusadí. Na odmrazovanie na dlhú dobu zabudnete

04.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Nebaví vás neustále odmrazovať mrazničku, v ktorej sa neustále hromadí ľad? Pomocou šikovného a veľmi jednoduchého triku tento proces výrazne spomalíte. Pravdepodobne už máte všetko, čo potrebujete. Aká je spoľahlivá metóda?

Ako správne odmraziť mrazničku?
Foto: súkromný archív

Odmrazovanie chladničky a mrazničky je únavný, časovo náročný a jednoducho problematický proces. Najprv zariadenie vyprázdnite, potom ho odpojte, zakryte podlahu uterákmi a počkajte. Ak máte dosť, vyskúšajte osvedčený trik. S jeho pomocou to nebudete musieť robiť tak často.

Namočte vatový tampón a vyčistite mrazničku. Ľad v nej dlho neuvidíte

Zle vyčistená mraznička, príliš časté pozeranie dovnútra alebo jednoduché ponechanie dlhých otvorených dvierok spôsobuje, že sa do zariadenia dostane teplý vzduch. To zase môže spôsobiť nielen znehodnotenie produktov uložených vo vnútri, kolísanie teploty, ale aj tvorbu námrazy, ktorá po určitom čase začne sťažovať používanie mrazničky.

Ak ste unavení z neustáleho odmrazovania, nezabudnite pri ďalšom rozmrazovaní použiť šikovný trik. Trik spočíva v tom, že namočíte vatový tampón alebo malú handričku do glycerínu alebo akéhokoľvek oleja a potom ním umyte vnútro zariadenia. Olejová konzistencia vytvorí povlak, vďaka ktorému sa na stenách bude ľad oveľa menej usádzať.

Ako správne odmraziť mrazničku? Nalejte do hrnca

Ak musíte mrazničku odmrazovať a nechcete nad ňou stráviť celý deň, môžete celý proces výrazne urýchliť. Všetko, čo musíte urobiť, je vložiť dosku na krájanie do prázdneho a odpojeného zariadenia a položiť na ňu hrniec s horúcou vodou. Zatvorte dvierka približne na 30 minút. Počas tejto doby vodná para výrazne urýchli proces topenia ľadu.

Foto: shutterstock/Jossfoto

Ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z chladničky? Triviálny trik

Niekedy sa stane, že aj pravidelne čistená chladnička začne vydávať nepríjemný zápach. Možno sa niečo vo vnútri rozlialo, alebo ste jednoducho zabudli vyhodiť potraviny po dátume spotreby a aj keď ste sa ich neskôr zbavili, zápach zostal? Káva v takýchto situáciách pomôže.

Do misky nasypte asi tucet zrniek, vložte do chladničky a nepríjemný zápach zmizne. Kávovú misku vymeňte každé 2 týždne. Vďaka tomu vnútro prístroja už nikdy nebude zapáchať.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vädnutie a kazenie kôpru je minulosťou. 1 jednoduchý trik ho udrží čerstvý až 2 mesiace

Zabalte ich do alobalu a položte na parapet. Okamžite tak vyriešite nepríjemný letný problém

The post Namočte vatový tampón a utrite vnútro mrazničky. Ľad sa neusadí. Na odmrazovanie na dlhú dobu zabudnete appeared first on Vášeň v tebe.