Skip to content
Menu
Namiesto toho, aby ste ho jedli, naneste si ho na ruky. Budú dokonale hydratované. „Wow“ efekt bez toho, aby ste museli opustiť domov
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Namiesto toho, aby ste ho jedli, naneste si ho na ruky. Budú dokonale hydratované. „Wow“ efekt bez toho, aby ste museli opustiť domov

3.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Mariia Boiko).

Ako sa starať o svoje ruky, aby vyzerali vždy dobre? Samotný krém, dokonca ani s ureou, často nestačí. V takejto situácii sa oplatí obrátiť na osvedčené domáce prostriedky. Tie pokožku vašich rúk vyživia v priebehu chvíľky.

Ako sa starať o svoje ruky, aby vyzerali vždy dobre?
Foto: shutterstock/Mariia Boiko

Hladké a upravené ruky sú vizitkou každej ženy. Čo však robiť, keď sú drsné a suché? Zabudnite na krémy z drogérie. Oveľa účinnejšie sú domáce ošetrenia, ktoré zvládnete takmer zadarmo.

Ako si vyrobiť masku na ruky? Tento výrobok bude mať expresný účinok

Kľúčom k dobre upraveným rukám je pravidelnosť a ochrana. Pravidelne ich ošetrujte domácou starostlivosťou a pri čistení alebo manipulácii s chemikáliami vždy používajte rukavice. Už vďaka tomu budú vyzerať naozaj pekne a pálenie a svrbenie pokožky sa stane nepríjemnou spomienkou. Ak vaše ruky potrebujú dôkladnú regeneráciu, pripravte si výživnú masku na báze medu a olivového oleja. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu oboch produktov dohromady, naneste na pokožku a nechajte pôsobiť približne 15 až 20 minút. Potom ju jemne opláchnite a natrite obľúbeným krémom. Ak máte po ruke mierne vykryštalizovaný med, môžete ho použiť na jemný peeling. Už po prvej aplikácii budú vaše ruky viditeľne vyživené, hydratované a hebké.

Pravidelne ich ošetrujte domácou starostlivosťou a pri čistení alebo manipulácii s chemikáliami vždy používajte rukavice.
Foto: shutterstock/Prostock-studio

Ako hydratovať veľmi suché ruky? Doprajte im upokojujúci kúpeľ

Pre extrémne suché a podráždené ruky môže byť prospešný „kúpeľ“ z ľanových semienok. Do hrnca nalejte trochu vody, pridajte niekoľko polievkových lyžíc semienok a priveďte do varu. Keď zhustnú, dajte vzniknutú zmes do misky, chvíľu počkajte, kým vychladne a namočte si do nej ruky na 15 minút. Okamžitá úľava je zaručená.

Ako sa starať o poškodené ruky? Domáce prostriedky nezlyhajú

Pre ešte lepší výsledok môžete do zmesi vytlačiť kapsulu vitamínu A+E.
Foto: shutterstock/SakSa

Suchým a popraskaným rukám príde na pomoc aj maska z ovsených vločiek. Použite približne 2 polievkové lyžice výrobku zalejte 4 polievkovými lyžicami mlieka, odložte zmes, aby napučala a trochu vychladla. Potom ju naneste na ruky. Pre ešte lepší výsledok môžete do zmesi vytlačiť kapsulu vitamínu A+E. Nechajte pôsobiť až 10 minút, potom výdatne zmyte vodou. Aplikujte raz týždenne a rozdiel spoznáte okamžite.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Táto pasta pôsobí ako balzam na suché ruky. Nechajte 10 minút pôsobiť a hydratuje lepšie ako krém

Pár drobných a ruky budú ako nové. Regeneračné ošetrenia, ktoré si môžete urobiť doma

The post Namiesto toho, aby ste ho jedli, naneste si ho na ruky. Budú dokonale hydratované. „Wow“ efekt bez toho, aby ste museli opustiť domov appeared first on Vášeň v tebe.