Skip to content
Menu
Namiesto namáhania sa, vyčistite vnútro radiátora takto. Prejde aj testom bielych rukavíc
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Namiesto namáhania sa, vyčistite vnútro radiátora takto. Prejde aj testom bielych rukavíc

04.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: tiktok.com/@cleaningwithdanielled).

Pýtate sa, ako vyčistiť vnútro radiátora? Vec, hoci sa zdá zložitá, môže byť veľmi jednoduchá. Vždy sme to takto robili v mojom dome a bol čistý za pár minút. Nedošlo k zbytočnému drhnutiu.

Ako vyčistiť vnútro radiátora, aby bol žiarivo čistý?
Foto: tiktok.com/@cleaningwithdanielled

Hoci sú radiátory v každej miestnosti nášho domu, pri pravidelnom upratovaní sa na ne často neberie ohľad, čo je veľká chyba. Na to, aby sa leskli, však netreba veľa námahy. Použite tieto šikovné triky.

Ako vyčistiť vnútro radiátora, aby bol žiarivo čistý? Použite jednoduchý trik

Umiestnite misku pod radiátor a položte okolo nej uteráky, ktoré opatrne zakryjú všetky miesta, ktoré môžu byť postriekané vodou. Potom pripravte zmes prostriedku na umývanie riadu a vody. Ak je to možné, odstráňte kryt chladiča, aby ste získali lepší prístup k jeho povrchu.

Proces čistenia začnite od horného okraja. Vodu s kvapalinou nalejte pozdĺž nej tak, aby sa roztok rovnomerne rozložil po povrchu. Pokračujte v tejto akcii a nechajte ju prúdiť smerom nadol. Počas tohto procesu bude tekutá voda zhromažďovať prach a pavučiny. Toto opakujte, kým voda na dne nezostane čistá.

Po dokončení utrite jeho povrch suchým uterákom, aby ste odstránili prebytočnú vlhkosť. Vďaka tejto metóde môžete radiátor dôkladne vyčistiť bez použitia špongií a čistiacich handričiek, čím ušetríte čas a námahu a zároveň dosiahnete skvelé výsledky.

Ako vyčistiť vnútro radiátora?
Foto: tiktok.com/@cleaningwithdanielled

Dajú sa radiátory čistiť? Tento krok je veľmi dôležitý

Radiátory sa oplatí umývať aspoň raz ročne, najlepšie pred začiatkom vykurovacej sezóny. Ich pravidelným čistením sa predchádza hromadeniu prachu, ktorý môže znížiť účinnosť vykurovania. Okrem toho, znečisťujúce látky, ktoré tam zostávajú, môžu negatívne ovplyvniť kvalitu ovzdušia v domácnosti, čo môže byť škodlivé pre zdravie jej obyvateľov.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

S týmto nápadom prišiel skutočný génius. Siahnite po ňom do chladničky a zistite, ako vyčistí vaše hrnce

Namiesto nanášania na nechty ho naneste na handričku a utrite škáry. Nečistoty z nich behom chvíľky zmiznú a budú ako nové

The post Namiesto namáhania sa, vyčistite vnútro radiátora takto. Prejde aj testom bielych rukavíc appeared first on Vášeň v tebe.