Skip to content
Menu
Namiesto do polievky ich rozmixujte a naneste na tvár. Rozdiel si všimnete už po 20 minútach
publikované: 4 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Namiesto do polievky ich rozmixujte a naneste na tvár. Rozdiel si všimnete už po 20 minútach

4.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: pixabay/Haraldschmidt, shutterstock/Prostock-studio).

Listy z cvikly sú chutnou a zdravou surovinou. Vedeli ste, že najmä v júni si na nich môžeme pochutnať? V okamihu vyriešite nejeden úporný kozmetický problém. Kto by ich mal používať a ako fungujú?

Čo je dobré na vrásky na tvári?
Foto: pixabay/Haraldschmidt, shutterstock/Prostock-studio

Sezóna na isty z cvikly je relatívne krátka, preto sa oplatí ju využiť čo najlepšie, hneď ako sa začne. Najmä preto, že ide o mimoriadne chutnú a zdravú zeleninu, ktorú využijete nielen v kuchyni, ale aj pri kozmetických procedúrach.

Aké vitamíny majú listy z cvikly? Môžete ich používať vo svojej starostlivosti

Listy z cvikly sú chutnou a zdravou zeleninou, ktorá obsahuje množstvo antioxidantov, horčíka, vápnika, draslíka, zinku, železa a množstvo vitamínov vrátane vitamínov A a E, všeobecne známych ako vitamíny krásy a mladosti, ako aj vitamíny K, C a skupiny B. Najčastejšie ich používame na prípravu chutných šalátov, ale môžete ich účinky využiť aj v starostlivosti o pleť. Vyrobte senzačnú masku, ktorá redukuje vrásky a zanecháva pleť vyživenú a hydratovanú.

Aké vitamíny majú listy z cvikly?
Foto: shutterstock/Follow_the_Sun

Ako si vyrobiť omladzujúcu masku? Použite cviklové listy

Maska na báze cviklových listov je spoľahlivým spôsobom na pevnú a zdravú pleť. Jej výroba je naozaj jednoduchá, ale skôr než ju vyskúšate, urobte si alergický test. Na zmes potrebujete len 3 listy a stonky zeleniny a asi polievkovú lyžicu kefíru alebo bieleho jogurtu. Listy a stonky dôkladne umyte, nakrájajte, zmiešajte s kefírom a potom všetko rozmixujte, kým nezískate hladkú pastu. Naneste na tvár na približne 15 – 20 minút a zmyte vlažnou vodou. Potom sa natrite svojím obľúbeným krémom. Už po prvom ošetrení si všimnete, že vaša pleť je jemne vypnutá a vyživená.

Maska z cviklových listov hĺbkovo vyživuje pleť, zlepšuje jej vzhľad a pri pravidelnom používaní zmenšuje jemné linky a vrásky.
Foto: shutterstock/Ground Picture

Čo je dobré na vrásky na tvári? Vezmite si z kuchyne

Maska z cviklových listov hĺbkovo vyživuje pleť, zlepšuje jej vzhľad a pri pravidelnom používaní zmenšuje jemné linky a vrásky. Môžete po nej siahnuť aj dvakrát týždenne. Ak bojujete aj so škvrnami, môžete do nej pridať trochu citrónovej šťavy. Jej bieliace vlastnosti rozbijú škvrny. Vaša pleť bude rozjasnená a plná zdravého lesku.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Chcete sa začať starať o svoje vlasy? Skôr ako miniete milióny v drogérii, urobte si „test s pohárom“. Ušetríte

Ako „nechtiac“ schudnúť z tváre? Vložte uhorku do mrazničky. „Nezaškodí to ničomu“

The post Namiesto do polievky ich rozmixujte a naneste na tvár. Rozdiel si všimnete už po 20 minútach appeared first on Vášeň v tebe.