Skip to content
Menu
Najvyšší čas na „test skrutkovačom“. Presuňte sa na svoju záhrade práve teraz
publikované: 11 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Najvyšší čas na „test skrutkovačom“. Presuňte sa na svoju záhrade práve teraz

11.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/hydebrink).

Keď teploty stúpajú, venujeme osobitnú pozornosť starostlivosti o naše rastliny. Každý deň im poskytujeme dostatok vody, aby sa v budúcnosti mohli tešiť zo sviežich kvetov a zelených listov. Často však zabúdame, že podobnú pozornosť potrebuje aj náš trávnik. Ako sa oň starať?

Ako sa starať o suchý trávnik?
Foto: shutterstock/hydebrink

Suchý trávnik je v horúcich letách bežným javom. Slnečné lúče mu neprospievajú a keď pokosíme trávu príliš nízko, budeme odsúdení na žlté fľaky, ktoré záhrade na šarme nepridajú. Potom musíte konať. Ako zistiť, kedy váš trávnik potrebuje vodu?

Ako sa starať o suchý trávnik?

Ak je trávnik po suchu zožltnutý a suchý, treba ho nakrátko pokosiť a energicky prehrabať, aby sa odstránili odumreté nože. Aby sa odumreté korene trávy odstránili ešte dôkladnejšie a tiež aby sa vzduch a voda dostali hlbšie do zeme, oplatí sa trávnik vertikutovať . Potom trávnik pravidelne polievajte. Zalievajte výdatne, aby voda vsiakla do hlbších vrstiev zeme. Časté, ale jemné polievanie trávniku nepomôže. Je lepšie polievať menej často, napr. raz za pár dní, ale veľmi hojne.

Po takýchto ošetreniach začne rast trávy po suchu do 3-4 týždňov. Keď sa trávnik opäť zazelená, čo sa zvyčajne stane v septembri, môžete na trávu aplikovať jesenné hnojivá.

„Test skrutkovačom“. Urobte to vo svojej záhrade

Môžeme však začať konať oveľa skôr a zabrániť tak úplnému vyschnutiu nášho trávnika. Ak si nie ste istí, či je tráva suchá, vyskúšajte jednoduchý trik.

Ako vysvetľuje odborník na záhradníctvo Chris McIlroy v The Grass People, všetko, čo potrebujeme, je skrutkovač.

„Existuje jednoduchý test, ktorým môžete skontrolovať, či je váš trávnik dostatočne zvlhčený. Ak to chcete urobiť, zapichnite do zeme skrutkovač. Ak môže dosiahnuť hĺbku asi 15 až 17 centimetrov, je to perfektné – ak nie, zalievajte ďalej“

– vysvetľuje v rozhovore pre The Sun.

Polievanie trávnika nie je jednoduchá záležitosť, najmä ak je naša záhrada naozaj veľká. Teraz sa však oplatí konať. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak trávnik zavlažíte ráno, ešte predtým, ako vyjde slnko.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Túto zeleninu zasejte v júli. Z úrody sa budete rýchlo tešiť

Kedy a ako orezávať jablone? Stačí jedno jednoduché pravidlo a konáre budú obsypané morom ovocia

The post Najvyšší čas na „test skrutkovačom“. Presuňte sa na svoju záhrade práve teraz appeared first on Vášeň v tebe.