Skip to content
Menu
MS v hokeji bez zbornej? Zbytočný šampionát, na naše vylúčenie najviac doplácajú Česi, tvrdia Rusi
publikované: 20 mája, 2024
Menej ako minútu min.
MS v hokeji bez zbornej? Zbytočný šampionát, na naše vylúčenie najviac doplácajú Česi, tvrdia Rusi

Tohtoročný svetový šampionát hraný na pražskom a ostravskom ľade sa prehupol do druhej polovice a na dohľad je štvrťfinálový pavúk.

V Rusku sa však snažia tváriť, že sa v Česku žiadne majstrovstvá nehrajú. Po ruskom vpáde na Ukrajinu vo februári 2022 bola zborná diskvalifikovaná, podobne ako národný tím bieloruského spojenca Kremľa. Záujem o hokejový šampionát je tak v Rusku minimálny. V Moskve sa len ťažko dá nájsť reštaurácia, v ktorej by sa dali sledovať priame prenosy.

VIDEO: Najlepšie momenty ruskej reprezentácie na MS v roku 2019

„Musím sa priznať: nevidel som ani jeden celý zápas. Včera, keď som sa po prechádzke po nočnom Petrohrade vrátil do hotela a pustil si záznam nejakého zápasu, asi po 20 minútach som zaspal. Šampionát nemá taký náboj ako predtým,“ povedal pre Lidovky.cz pod podmienkou anonymity jeden ruský športový novinár.

“Nevidím dôvod, prečo by Rusi mali majstrovstvá sledovať,” dodal. Rusi podľa neho teraz nemajú komu držať palce.

Náš brankár Hlavaj je líder MS v úspešnosti zákrokov: Hokej mi teraz chutí

„Nie je komu fandiť“

„Vždy sa mi páčilo, ako hrajú Kanaďania. Ale že by som im mal fandiť? Alebo Kazachstanu? Prečo? Pretože bol kedysi súčasťou Sovietskeho zväzu? To už rovno by som mohol fandiť Poľsku, pretože patrilo do východného bloku,“ čuduje sa ruský novinár.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 71% na dočítanie.

Zdroj: HN