Skip to content
Menu
Mesto Gbely pokračuje v skrášľovaní verejných priestranstiev s pomocou “Nadácie EPH” krásnymi trvalkovými záhonmi
Regióny
publikované: 3 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Mesto Gbely pokračuje v skrášľovaní verejných priestranstiev s pomocou “Nadácie EPH” krásnymi trvalkovými záhonmi
Regióny

Mesto pokračuje vo svojom úsilí skrášľovať verejné priestranstvá, tentoraz s podporou “Nadácie EPH”, ktorá financuje výsadbu krásnych trvalkových záhonov.

Ako informuje mesto Gbely, projekt sa zameriava na rôzne oblasti mesta, pričom posledným miestom, ktoré prešlo výraznou estetickou premenou, je park pred naším Domom kultúry.

Vďaka štedrej podpore Nadácie EPH sa nám podarilo vytvoriť farebné a trvácne záhony, ktoré obohatia naše mestské prostredie nielen vizuálne, ale aj ekologicky. Trvalky, ktoré sme vybrali pre tento projekt, sú nielen krásne, ale aj nenáročné na údržbu, čo zaručuje ich dlhodobú krásu a prínos pre naše mesto.

Výsadba v parku pred Domom kultúry zahŕňa pestrú paletu trvaliek, vrátane farebných astrov, pivoniek, šalvií a levandúľ. Tieto rastliny nielen skrášlia verejné priestranstvo, ale aj prilákajú opeľovače, čím podporia miestny ekosystém. Okrem toho, nové záhony vytvoria príjemné prostredie pre obyvateľov a návštevníkov mesta, ktorí si môžu užiť chvíle oddychu v tomto oáze pokoja a krásy.

“Tešíme sa na výsledok a veríme, že obyvatelia budú rovnako nadšení z tejto premeny ako my,” uviedla zástupkyňa mesta pri príležitosti otvorenia nových záhonov. “Naším cieľom je vytvoriť príjemné a krásne prostredie, ktoré bude slúžiť všetkým generáciám. Podpora od Nadácie EPH nám výrazne pomohla dosiahnuť tento cieľ a tešíme sa na ďalšie projekty, ktoré spoločne zrealizujeme.”

Nadácia EPH sa už niekoľko rokov aktívne podieľa na rôznych projektoch zameraných na skrášľovanie a zlepšovanie verejných priestranstiev. Ich angažovanosť a finančná podpora sú kľúčové pre realizáciu týchto iniciatív, ktoré prinášajú úžitok celej komunite.

Pre obyvateľov mesta je táto iniciatíva príležitosťou vidieť, ako sa verejné priestranstvá môžu premeniť na krásne a funkčné miesta. Nové záhony pred Domom kultúry sú len začiatkom, a už teraz sa tešíme na ďalšie projekty, ktoré nám pomôžu urobiť naše mesto ešte krajším a príjemnejším miestom na život.

Tešíme sa na výsledok a veríme, že všetci obyvatelia budú mať radosť z novej krásy, ktorú tieto záhony prinesú do nášho mesta!

Na obrázku môže byť 2 ľudia a tráva

© Slovenský večerník/ilustračné foto