Majstrovské tituly pre rýchlostných kanoistov, ŠTK zdolal Slovan
publikované: 13 mája, 2024
Menej ako minútu min.

Mesto Šamorín:

Skvelý vstup šamorínskych rýchlostných kanoistov do sezóny. Na slovenskom šampionáte na dlhých tratiach získali spolu 13 medailí. Futbalisti ŠTK Šamorín pred viac ako päťsto divákmi zdolali béčko bratislavského Slovana.

Prvé majstrovstvá Slovenska v rýchlostnej kanoistike v roku 2024 sa konali v Piešťanoch. Na dlhých tratiach. Šamorínčania boli výborní, získali 13 medailí. Zlato si vybojovali Félix Vilàgi, Vivien Stehlík, Bálint Pénzes (dvakrát!), Róbert Fekete a Máté Lepi, striebro Róbert Fekete, Viktória Boráros, Félix Világi, Sándor Vörös a Adrián Fazekas a bronz László Czére a Dominik Csöllei. KCK súťažil aj v Győri, kde Dimič Sebastian obsadil prvé miesto.

ŠTK po dvoch góloch Bálinta Csóku a nádhernej trefe Fellipeho zdolal béčko Slovana 3:2. Modro-bieli dve kolá pred koncom II. ligy sa dostali na 11. miesto. ,,Som veľmi rád, že som dal dva góly, no najdôležitejšie je, že sme vyhrali,” povedal Bálint Csóka. Z jeho gólov sa tešili najmä najbližší príbuzní: mama, sestra Emma a priateľka Rebeka. Jeho budúci švagor, bývalý hráč ŠTK Tamás Németh, pravidelne navštevuje zápasy Šamorína, no teraz v Pomlé chýbal z pochopiteľných dôvodov: ako hráč Komárna oddychoval po „únavnej“ ceste domov z Trebišova. KFC vyhral II. ligu a postúpil do najvyššej súťaže.

The post Majstrovské tituly pre rýchlostných kanoistov, ŠTK zdolal Slovan appeared first on Mesto Šamorín – Somorja Város.