Skip to content
Menu
Má 105 rokov a práve získala magisterský titul na svetoznámej univerzite. „Ste príkladom“.
publikované: 23 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Má 105 rokov a práve získala magisterský titul na svetoznámej univerzite. „Ste príkladom“.

23.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/freepressjournal).

105-ročná žena získala magisterský titul na Stanford Graduate School of Education (GSE) po tom, ako pred viac ako 80 rokmi začala svoju cestu na tejto škole. Štúdium musela prerušiť kvôli vypuknutiu vojny, ale nevzdala sa a školu dokončila, čím dala príklad mladým ľuďom.

105-ročná žena získala magisterský titul na Stanford Graduate School of Education (GSE) po tom, ako pred viac ako 80 rokmi začala svoju cestu na tejto škole.
Foto: instagram.com/freepressjournal

Virginia „Ginnie“ Hislopová navštevovala povinné kurzy na Stanforde v 40. rokoch 20. storočia. Tesne pred odovzdaním záverečnej práce vypukla druhá svetová vojna, čo ovplyvnilo jej plány na ukončenie štúdia. Jej vtedajší priateľ George Hislop bol povolaný do vojny, čo Ginnie Hislopovú prinútilo opustiť školu a vydať sa za neho. Nakoniec pomáhala počas vojny tým, že sa sústredila sa na výchovu rodiny.

Žena ukončila štúdium vo veku 105 rokov. Je príkladom pre mnohých

Ginnie Hislopová žije so svojou rodinou, ktorá zahŕňa dve deti, štyri vnúčatá a deväť pravnúčat. Táto žena tiež desaťročia pôsobila v školských a univerzitných radách v štáte Washington. Medzitým Stanford zrušil požiadavku na magisterskú prácu a Ginnie Hislopová sa nakoniec vrátila do školy, aby si dokončila titul. V nedeľu 16. júna vystúpila na pódium, aby si prevzala titul Master of Education.

Žena nedokázala skryť dojatie, keď si z rúk dekana univerzity prevzala diplom

Cítila som, že si ho zaslúžim, a bola som rada, že som ho dostala

Keď jej dekan GSE Daniel Schwartz odovzdával diplom, Ginnie Hislopová povedala:

Bože môj, na toto som čakala veľmi dlho.

Ginnie Hislopová sa podelila o to, aká bola šťastná, keď dostala svoj dlho očakávaný diplom a titul.

Ginnie odvážne navštevovala vyučovanie a stala sa vzorom pre mladých študentov

Odhodlanie tejto ženy si získalo obdiv vedenia univerzity, ale aj študentov. Bolo o nej napísaných mnoho článkov a povzbudzovala mladých ľudí, aby chodili na univerzitu a rozvíjali svoj um. S dojatím spomína, že nebyť vojny, tešila by sa z každého dňa na univerzite.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Daniel Hevier dal deťom úžasný darček: Škola pre tvoju budúcnosť

Plačková má prednášať na vysokej škole. Študenti sa búria: Na pôdu školy nepatrí

The post Má 105 rokov a práve získala magisterský titul na svetoznámej univerzite. „Ste príkladom“. appeared first on Vášeň v tebe.