Skip to content
Menu
Kúpte si ho v lekárni a potrite ním sklo. Okná budú perfektne čisté dlhé mesiace
publikované: 5 júla, 2024
Menej ako minútu min.
Kúpte si ho v lekárni a potrite ním sklo. Okná budú perfektne čisté dlhé mesiace

05.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Anastasiia Podenko).

Chcete vedieť, ako umývať okná, aby vydržali dlhšie čisté? Utekajte teda do lekárne a kúpte si tento produkt za 2 EUR a potom ho potrite na okná. Po použití tejto metódy domáceho čistenia na dlhé mesiace zabudnete na nevzhľadné šmuhy, prach na oknách a inú nepríjemnú špinu.

Ako a čím umývať okná, aby na nich neboli šmuhy?
Foto: shutterstock/Anastasiia Podenko

Umývanie okien je jednou z najnenávidenejších domácich prác. Niektorí ľudia si myslia, že to musia robiť každé 2-4 týždne, inak sa na oknách rýchlo hromadí špina a prach.

Existuje však domáca metóda na čisté okná, ktorá vám umožní udržať ich bez šmúh a prachu a dokonale čisté po mnoho mesiacov. Stačí ich umyť prípravkom z lekárne za 2 EUR.

Ako a čím umývať okná, aby na nich neboli šmuhy?

Dôležitý je výber techniky. Ak nechcete mať na oknách šmuhy, mali by ste najskôr odstrániť vrstvu nečistôt zo skla handričkou (vykonaním tzv. predumývania), až potom pristúpiť k správnemu vyčisteniu okien a dôkladnému vylešteniu.

Ako umývať okná? Na zachytenie prebytočnej vody je najlepšie použiť utierky z mikrovlákna 250-300 g/m2 s gumovými stierkami. Nakoniec sa oplatí utrieť okná bavlnenou handričkou.

Na čistenie okien je tiež dobré použiť pančuchy. Obsahujú nylon, ktorý zabezpečuje hydrofóbny efekt na povrchu a zabraňuje tak vzniku nepekných škvŕn.

Kúpte si ho za 2 EUR v lekárni a potrite ním sklo a okná budú čisté dlhé mesiace

Ak chcete, aby vaše okná po umytí zostali čisté aj dlhé mesiace, použite prípravok z lekárne za 2 EUR. Bude to fungovať ešte lepšie ako drahé produkty z chemického obchodného domu. Reč je o glyceríne, ktorý je potrebné naniesť na sklo po predumytí.

Stačí naliať 13-15 kvapiek glycerínu do vedra s vodou a pomocou tohto roztoku okno opäť vyleštiť. Na čelnom skle tak zanecháte neviditeľný ochranný filter, ktorý ho ochráni pred prachom, šmuhami a nečistotami lepšie ako kvapaliny do ostrekovačov.

Kedy umývať okná? Počas zamračeného alebo slnečného dňa?

Neumývajte okná za slnečného dňa, keď lúče prirodzeného svetla dopadajú priamo na sklo, pretože to môže ľahko spôsobiť šmuhy. Najlepšie je zvoliť zamračené, ale nie daždivé obdobie – ráno alebo večer, s miernou, mierne chladnejšou teplotou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vývar som presolila. Babička Mária mi povedala, aby som pridala jednu zeleninu a počkala 10 minút. Naozaj to funguje

Pred naliatím do drezu vyložte dno. Masť z bravčových rezňov už nebude problém

The post Kúpte si ho v lekárni a potrite ním sklo. Okná budú perfektne čisté dlhé mesiace appeared first on Vášeň v tebe.