Skip to content
Menu
kauza Čurillovci – ‼NOVÉ obvinenie pre Pavla Ďurku‼
publikované: 10 júla, 2024
3 min.
kauza Čurillovci – ‼NOVÉ obvinenie pre Pavla Ďurku‼

kauza Čurillovci – ‼NOVÉ obvinenie pre Pavla Ďurku‼

Pavla Ďurku „nášho chlapca“ obvinili v ďalšej veci – tzv. „otočke“ Patrika Vidašiča

Čurillovci – „Čiže, treba VYROBIŤ skutok a treba ich ísť zobrať.“

Milí naši sledovatelia, všetci.. opakovane sme vás všetkých informovali o prípade nezákonného tzv. „reťazenia väzby“ (otočky) Patrika Vidašiča zo strany „našich chlapcov“ Čurillovcov

Dňa 4.7.2024 bol v tejto súvislosti obvinený „náš chlapec“ Pavol Ďurka – konkrétne bol obvinený zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa podľa §326 ods. 1 písm. a), písm. c), ods. 3 písm. c) Trestného zákona, a to s trestnou sadzbou odňatia slobody 7-12 rokov..

!!!! Každá špinavosť raz vypláva na povrch.. chcem veriť, že ten čas je UŽ KONEČNE TU !!!!

✍🏻 JUDr. Martin Ribár – advokát a predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT

Samozrejme, vznesenie obvinenia NIE JE rozhodnutie o vine, a na Pavla Ďurku sa vzťahuje ako na KAŽDÚ trestne stíhanú osobu prezumpciu neviny.. vec sa musí riadne a objektívne vyšetriť..

!! AVŠAK dodám, že o uvedenom prípade disponujem LEGÁLNE mnohými informáciami a dôkazmi, a som presvedčený, že existuje široké spektrum dôkazov preukazujúcich dôvodnosť tohto vzneseného obvinenia Pavlovi Ďurkovi !!

!! Neželám si NIČ INÉ, len aby sa VŠETKO RIADNE VYŠETRILO a ukázala sa PRAVDA !! NIČ INÉ, iba PRAVDA !!
———— ————

❓❓O čo šlo❓❓

V skratke – prokurátor špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) POCHYBIL – nepočkal na rozhodnutie sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o predĺžení lehoty väzby, podal obžalobu, čo malo za následok, že v zmysle ust. §76 ods. 5 Trestného poriadku mal byť obvinený Patrik Vidašič a jeho ďalší spoluobvinení BEZODKLADNE písomným príkazom sudcu ŠTS prepustení z väzby na slobodu.

To sa nestalo – sudca NEPREPUSTIL bezodkladne obvinených z väzby, avšak „informoval“ prokurátora ÚŠP o pochybení, prokurátor ÚŠP „informoval“ o tomto „našich chlapcov“, že majú „čas“ a „naši chlapci“ VYROBILI skutok.

AŽ po 16 dňoch NEZÁKONNEJ väzby boli dotknutí obvinení prepustení z väzby na slobodu príkazom sudcu ŠTS, pred väznicou však boli opätovne ZADRŽANÍ, a Patrik Vidašič bol opätovne vzatý do väzby.

Ide o ukážkový príklad „otočky“ – nezákonného REŤAZENIA väzby, ktorá je NEPRÍPUSTNÁ v zmysle slovenskej judikatúry ako aj judikatúry ESĽP

!! nikto nemusí byť právnik, aby pochopil, že – BEZODKLADNE ≠ 16 dní !!

!! Z dostupných LEGÁLNYCH dôkazov vyplýva doslovne šokujúca NEPRÍPUSTNÁ „spolupráca“ vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry so sudcami Špecializovaného trestného súdu, ktorá NEMÁ oporu v žiadnom zákone..

Zo zachytenej komunikácie „našich chlapcov“ – zvukových záznamov vyhotovených na základe POVOLENIA SÚDU:

!! „pán X. s pani Y (*pozn. JUDr. Ribár: sudcovia ŠTS – mená neuvádzam zámerne) sú toho názoru, že oneskorene bola podaná obžaloba, preto prepúšťajú XZ s Vidašičom. Čiže, treba vyrobiť skutok a treba ich ísť zobrať.“

!! „Oni kvázi, keď si zobereš, tak oni sú od utorka nezákonne vo väzbe. … Lebo ich mal sudca už pustiť dávno, príkazom.“

Zo zatiaľ zabezpečených dôkazov VYPLÝVA, že:

!! VŠETKY dotknuté osoby – príslušníci NAKA, prokurátori ÚŠP a sudcovia ŠTS !! VEDELI, že dotknuté osoby mali byť BEZODKLADNE prepustené z väzby na slobodu, a teda, že sú NEZÁKONNE obmedzované na osobnej slobode vo väzbe, z čoho jednoznačne VYPLÝVA:

❌NEPRÍPUSTNÝ postup „našich chlapcov“ Čurillovcov – ktorý NEMÁ oporu v zákone
❌NEPRÍPUSTNÝ postup príslušníkov NAKA v „spolupráci“ s prokurátormi ÚŠP – ktorý NEMÁ oporu v zákone
❌NEPRÍPUSTNÁ „spolupráca“ vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry so sudcami Špecializovaného trestného súdu – ktorá NEMÁ oporu v zákone
❌NEPRÍPUSTNÁ „spolupráca“ SUDCOV ŠTS a prokurátorov ÚŠP – ktorá NEMÁ oporu v zákone

Ďalšie podrobnosti nájdete tu:
https://plus7dni.pluska.sk/domov/dva-tyzdne-zdrziavali-prepustenie-aby-obvineny-vazby-nedostal

a tu – dokonca PREPISY komunikácie, ktorá je AUTENTICKÁ:
https://blog.sme.sk/juliamikolasikova/politika/ako-nasi-chlapci-z-naka-a-sudkyna-zaleska-zachranovali-pochybenie-prokuratora-sureka

veľmi autentické video priamo Patrika Vidašiča:

zdroj – YouTube – Adam Valček: https://www.youtube.com/watch?v=T5XfvIvn-u0

Milí naši sledovatelia, vyjadrite prosím vo vašich komentároch váš názor:

🔶Aký je váš názor na nové obvinenie „elitného“ Pavla Ďurku „nášho chlapca“ ?
🔶Aký je váš názor na obsah komunikácie „našich chlapcov“ ??
🔶Aký je váš názor na uvedenú „spoluprácu“ vyšetrovateľov NAKA a prokurátorov Úradu špeciálnej prokuratúry so sudcami Špecializovaného trestného súdu ??

(Feed generated with FetchRSS)

JUDr. Martin Ribár – advokát a predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT

Za právny štát on Facebook