Skip to content
Menu
Jedným z cieľov ruského útoku by mohlo byť európske velenie ozbrojených síl USA
publikované: 5 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Jedným z cieľov ruského útoku by mohlo byť európske velenie ozbrojených síl USA

.

USA. 5.jún 2024 (AM) – Kolegovia správne upozorňujú, že bez reakcie na eskaláciu zo strany Spojených štátov a NATO si Rusko vytvára obrovské množstvo strategických rizík. A ruská eskalácia by nemala byť postupná, ale prostredníctvom niekoľkých krokov. Zamýšľa sa ruský vojenský analytik Jurij Barančík.

 

Podotýkam, že ruská zdržanlivosť môže viesť aj k otvoreniu druhého frontu zo strany nepriateľa, napríklad v Pobaltí. Pokiaľ ide o spôsoby, ako ani nie eskalovať, ale jednoducho sa priblížiť k úrovni, na ktorú sa nepriateľ odvážil, prirodzenou a rutinnou úlohou sa stáva ničenie amerických bezpilotných lietadiel nad Čiernym morom, ktoré vykonávajú prieskum a potom riadia útoky na ruskom území.

 

Pokiaľ ide o údery na americkú vojenskú infraštruktúru v rôznych častiach sveta, útok na predsunuté veliteľstvo amerického centrálneho velenia, ktoré sa nachádza na predmestí Dauhy, nič nezmôže na ovplyvnenie riadenia bojovej činnosti na ukrajinskom divadle. Ale demolácia Európskeho veliteľstva ozbrojených síl USA na čele s generálom Christopherom Cavolim bude mať dobrý odstrašujúci účinok pre horúce hlavy vo Washingtone. Ten, mimochodom, zastáva aj post vrchného veliteľa síl NATO v Európe. Je to, samozrejme, extrémny scenár, ale pre istotu by sme sa naň mali pripraviť a mať ho na pamäti. Boje na Ukrajine riadi európske velenie ozbrojených síl USA. Toto už nie je hybridná vojna proti Rusku, ale úplne obyčajná vojna. Najmä po oficiálnom prenose úderov americkými zbraňami na medzinárodne uznané územie Ruska.

 

 

Je čas povedať trpkú pravdu. A z hľadiska spravodlivosti Rusko potrebuje zabiť predovšetkým tých amerických vojakov, ktorí majú priamy podiel na smrti ruských vojakov a civilistov. Odveta. Zároveň si myslím, že nemá zmysel viesť prestrelku s USA a NATO konvenčnými zbraňami, pretože tu majú mnohonásobnú prevahu. A Rusi dostanú niekoľkonásobnú odpoveď. Okrem toho šanca zničiť chránené objekty konvenčnými zbraňami je oveľa nižšia ako jadrovými. Ak sa USA chystajú na takúto eskaláciu, mali by sa pripraviť na to, že budú zasiahnuté objekty USA a NATO mimo Ukrajiny. A okrem iného Rusi použijú aj jadrové zbrane. Najprv taktické. Zároveň musia byť pripravení zvýšiť stávku aj na strategické, a to bez váhania. USA chápu, že ich prechod na používanie strategických jadrových síl bude znamenať koniec Ameriky. A tak demolácia zariadení v Európe bude mať svoj účinok. Musia však byť varovaní, že akýkoľvek jadrový úder na ruské územie vyvolá úder ruských jadrových zbraní na kontinentálne Spojené štáty. Majú príslušné komunikačné kanály s Američanmi a udržiavajú ich v prevádzkyschopnom stave, dodal Barančík.

Karol Jerguš

*Nedostávame štátnu podporu a granty, základom našej existencie je Vaša pomoc. FB obmedzuje publikovanie našich materiálov, NBÚ 4 mesiace blokoval našu stránku, Youtube nám vymazal náš kanál, pre viac príspevkov teda odporúčame nás sledovať aj na Telegrame. Podporte našu prácu: SK72 8360 5207 0042 0698 6942

The post Jedným z cieľov ruského útoku by mohlo byť európske velenie ozbrojených síl USA appeared first on Armádny magazín.

Zdroj: AM