Skip to content
Menu
Jednoduché rady, na ktoré nesmiete zabudnúť! Povzbuďte vaše paradajky, aby všetky kvety nasadili plody
publikované: 23 júna, 2024
Menej ako minútu min.
Jednoduché rady, na ktoré nesmiete zabudnúť! Povzbuďte vaše paradajky, aby všetky kvety nasadili plody

Paradajky sú jednou z najobľúbenejších zeleninových plodín v našich záhradách. Aby ste sa mohli tešiť z bohatých a zdravých plodov, je nevyhnutné sa o rastliny správne starať, najmä v období kvitnutia.

V tejto fáze si paradajky vyžadujú špeciálnu starostlivosť a extra živiny, aby pomohli hladko kvitnúť a produkovať zdravé plody.

Použitie vhodného hnojenia môže ovplyvniť zdravotný stav rastliny, a tým aj kvalitu úrody. Zanedbanie tejto fázy môže mať za následok nedostatok očakávaných účinkov pestovania.

Existuje mnoho jednoduchých spôsobov, ako poskytnúť rastlinám živiny, ktoré potrebujú.

Hnojenie paradajok počas obdobia kvitnutia

Jaseň – dodáva paradajkám draslík, ktorý pomáha rastline lepšie hospodáriť s vodou, zvyšuje kvitnutie a tvorbu plodov. Hnojenie popolom môže pozitívne ovplyvniť aj chuť a vôňu paradajok.

Skúsení pestovatelia odporúčajú aplikovať popol raz týždenne. Stačí pod rastlinu pridať veľkú lyžicu popola, zmiešať so zeminou a zaliať.

Je možné pripraviť aj tekuté hnojivo na báze popola.

Pridajte pol šálky popola do 10 litrov vody. Každá paradajka by mala dostať pol litra takéhoto roztoku. Postup sa opakuje každých 15 dní.

Jód – známy predovšetkým ako bežný prostriedok z lekárne, môže tiež podporovať vývoj pukov rajčín a podporovať správne dozrievanie plodov.

Jód sa používa tak, že sa do 10 litrov vody kvapnú len tri kvapky a potom sa rastliny zalievajú.

Droždie – je účinné hnojivo, ktoré dokáže zabezpečiť paradajkám bohatú úrodu. Stačí rozpustiť malý balíček suchého droždia (10 g) vo vedre s vodou a počkať 48 hodín.

Litrová porcia takéhoto koncentrátu by sa mala zriediť v 9 litroch vody.

Bór – je mimoriadne dôležitým prvkom v procese vývoja rastlín, najmä počas kvitnutia, pretože prispieva k zvýšeniu počtu nasadených plodov a zlepšuje ich kvalitu.

Najlepšie je poskytnúť ho vo forme postreku na listy. 5 gramov kyseliny boritej rozpustíme v litri teplej vody a potom zriedime v 9 litroch studenej vody. Postrek sa vykonáva v deň bez vetra a dažďa, najlepšie večer.

Zdroj FOTO | youtube.com/@OlgaTchernova

The post Jednoduché rady, na ktoré nesmiete zabudnúť! Povzbuďte vaše paradajky, aby všetky kvety nasadili plody appeared first on Šikovník.